Charakterystyka posadzek żywicznych
Posadzka żywiczna (epoksydowa lub poliuretanowa) nadaje się świetnie na wykończenie podłogi w domu, powierzchni na tarasie lub balkonie bądź podłogi w pomieszczeniach przemysłowych (np. hale, magazyny, hangary i inne). Jej popularność wynika z wielu atutów, do których zalicza się m.in. wytrzymałość oraz łatwość w czyszczeniu i montażu. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety ma podłoga z żywicy.
Posadzki żywiczne (na balkon, do domu lub firmy) – wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu
Warto podkreślić, że posadzki żywiczne charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Należy podkreślić, że niezależnie od tego, czy będzie to posadzka cienkowarstwowa (ok. 0,5 mm), grubowarstwowa (ok. 2 do 4 mm), to każda z nich gwarantuje dużą odporność m.in. na uszkodzenia mechaniczne (w tym zarysowania i ścieranie), czynniki chemiczne i warunki atmosferyczne. Dlatego też żywica epoksydowa i poliuretanowa są materiałami często wykorzystywanymi do wykonywania podłóg w domach i na tarasach, a także w miejscach mocno eksploatowanych, obiektach przemysłowych takich jak magazyny, hale, hangary i inne. Warto również podkreślić, że podłoga z żywicy (np. firmy TQS FLOORING z Nieporętu) jest tak popularna, gdyż jako posadzka o jednolitej powłoce, bez spoin, nie sprawia trudności w czyszczeniu (nie wnikają w nią zanieczyszczenia).Żywica epoksydowa i poliuretanowa: Inne zalety posadzek żywicznych – montaż, cena itp.
Kolejną zaletą jest montaż posadzki, który nie jest skomplikowany. Warto jednak podkreślić, że wymaga precyzji i doświadczenia wykonawcy. Ponadto, atutem podłogi żywicznej jest jej cena. I chociaż z pozoru może wydawać się wysoka, to biorąc pod uwagę jej cechy i zalety, to z pewnością jest lepszym rozwiązaniem niż podłogi innego rodzaju. Dodatkowo, tego typu posadzka żywiczna świetnie sprawdza się zarówno we wnętrzu domu, w pomieszczeniach użytkowych jak i na balkonie lub tarasie.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana