Zastosowanie tektury falistej
Materiał, jakim jest tektura falista, charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością. Posiada również szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach branżowych, ale i w codziennym życiu. Ponadto, jest plastyczna i uważana za jeden z najgrubszych materiałów papierniczych, a to zdecydowanie zwiększa możliwości jej użytku. Podpowiadamy, jakie najważniejsze zastosowanie ma tektura falista.
Pakowanie przedmiotów oraz element dekoracyjny
Tektura falista wykorzystywana jest do wytwarzania pudełek, kartonów i kopert. Dlatego przy jej użyciu można pakować różne przedmioty – również te, które łatwo ulegają stłuczeniu. Tektura falista doskonale nada się do zapakowywania porcelany i szkła.
Oprócz tego bezpieczny będzie w niej sprzęt AGD, książki i pamiątki. Tektura falista może służyć również jako przedziałka, oddzielająca przedmioty lub jako wypełnienie pustych miejsc w kartonach.
Tekturę falistą można wykorzystać w branży artystycznej, jako dekorację sceny lub w domowych czynnościach plastycznych. Może posłużyć, jako główny materiał w budowie domku dla lalek, pudełek na pamiątki lub dodatków do pomieszczenia. Tektura falista doskonale sprawdzi się także przy tworzeniu dekoracji na ścianę.
O zastosowaniu tektury falistej wypowiada się pracownik z firmy MARK: Choć tektura falista jest materiałem papierowym, to jej wytrzymałość pozwala na wykorzystywanie w pakowaniu nawet ciężkich przedmiotów. Przechowywanie cennych rzeczy jest bardzo wygodne, ponieważ kartony z tektury mają różne wielkości i występują w wielu modyfikacjach przestrzennych.
Główny pomocnik w czasie remontu
Remont domu lub mieszkania niejednokrotnie wiąże się z dezorganizacją, jednakże wykorzystanie tektury falistej spowoduje jego usprawnienie. Tektura falista może być z powodzeniem stosowana, jako wykładzina ochronna podczas prac remontowych, w tym prac malarskich. Jej grubość nie pozwala na przedostanie się farby na powierzchnię znajdującą się pod tekturą, ponieważ w całości pochłania farbę.
Podczas remontu tektura falista może również zabezpieczać podłogę przed zarysowaniami i zniszczeniami związanymi z przemieszczaniem drabiny lub ewentualnymi upadkami narzędzi remontowych.
Niejednokrotnie jest kładziona jako podkład pod podłogę, dzięki czemu wyrównuje poziom powierzchni. W blokach idealnie sprawdza się jako izolator termiczny i akustyczny w ścianach.
Najważniejsze zalety tektury falistej
Tektura falista jest przyjazna środowisku, a przez to ekologiczna i możliwa do poddania recyklingowi. Możliwe jest wielokrotne używanie tego materiału, co świadczy o jego wytrzymałości i uniwersalności.
Występuje wiele rodzajów tektury falistej, które ukierunkowane są na ilość jej warstw. Wyróżnia się tektury 2-warstwowe, a nawet 7-warstwowe. Im więcej warstw posiada tektura, tym jest bardziej wytrzymała i pozwala na przechowywanie i przewożenie przedmiotów o większej wadze.
Obecność wielu warstw sprawia, że tektura jest wytrzymała na czynniki mechaniczne. Trudne jest jej uszkodzenie, rozdarcie lub zgniecenie. Przewóz przedmiotów w tekturowych kartonach jest całkowicie bezpieczny, ponieważ podczas produkcji nie używa się kleju, a kartony nie ulegają rozklejeniu.
Kartony i pudełka wykonane z tektury są bardzo lekkie, dlatego nie generują dodatkowego ciężaru podczas przenoszenia umieszczonych w nich przedmiotów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana