Zastosowanie folii pęcherzykowej
Folia pęcherzykowa znajduje zastosowanie głównie jako materiał ochronny i amortyzujący produkty przeznaczone do transportu. Zabezpiecza je przed różnego typu uszkodzeniami mechanicznymi, tj. zgnieceniem, potłuczeniem, otarciami, ale również wilgocią. Łatwo się ją przycina, dzięki czemu dopasowuje się do każdego kształtu i wielkości pakowanego przedmiotu. Sprawdza się jednak nie tylko w branży opakowaniowej i transportowej.
Chociaż zapewne wiesz, jak wygląda folia pęcherzykowa, to nie jest Ci znana jej historia. Folia pęcherzykowa, zwana również folią bąbelkową, została wynaleziona w 1957 r. przez dwóch amerykańskich inżynierów, którzy co ciekawe wcale nie wynaleźli jej w celu, w którym powszechnie jest obecnie używana. Chcieli stworzyć plastikową tapetę, a przypadek sprawił, że sporządzili prototyp dla dzisiejszej folii pęcherzykowej.
Materiał opakowaniowy i wypełniający
Folia pęcherzykowa jest sprężystym, przezroczystym materiałem składającym się z małych pęcherzyków powietrza, umieszczonych w regularnych od siebie odstępach. To powoduje, że doskonale zapewnia amortyzację dla wartościowych, delikatnych, kruchych przedmiotów. Stąd jest nieodłączna w przemyśle transportowym i opakowaniowym. Służy do pakowania, ale także do wypełniania wolnych przestrzeni w opakowaniach zbiorczych. Aby zabezpieczyć samą powierzchnię produktu, wystarczy owinąć go jedną warstwą folii pęcherzykowej. Jeżeli chcesz, aby Twój produkt w transporcie nie uległ uszkodzeniu w wyniku wstrząsów lub wibracji, owiń go w kilka warstw folii pęcherzykowej. Jak stwierdza pracownik z firmy Anapack Sp. z o.o. Sp. k.: Takie działania w najlepszy sposób zabezpieczą go podczas transportu. Nie zarysuje się i nie stłucze. Materiał, z którego jest wykonana folia pęcherzykowa, jest nieprzepuszczalny dla wody. Zagwarantuje ona, że produkt dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie.
We wnętrzu kopert
Jeżeli kiedykolwiek nadawałeś paczkę o niewielkich gabarytach, zawierającą np. biżuterię albo elektronikę i zależało Ci na tym, aby dotarła do adresata w takim samym stanie, w jakim była, gdy ją nadawałeś, zapewne nie raz korzystałeś z kopert wypełnionych wewnątrz folią pęcherzykową. Można nabyć je w różnych kolorach i rozmiarach. W bardzo prosty sposób zamyka się je, ponieważ wyposażone zostały w warstwę mocnego kleju. To chroni je przed niechcianym i przypadkowym otwarciem w trakcie transportu. Cokolwiek zatem wysyłasz, używając koperty z folią pęcherzykową wewnątrz, na pewno Twój produkt jest bezpieczny.
Zabezpieczenie roślin przed niską temperaturą
Gdy zbliża się jesień i zima, folia pęcherzykowa ochroni Twoje rośliny ogrodowe przed mrozem. Wystarczy, abyś umieścił w niej małe otwory, które zapewnią dostęp roślinie do powietrza.
Folia bąbelkowa wykorzystywana jest na wiele sposobów. Służy do zabezpieczania basenu albo termoizolacji, dzieci wykorzystują ją do zabawy. Metody jej zastosowania zależą tak naprawdę od naszej inwencji twórczej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana