Zalety myjni bezdotykowej
Myjnia bezdotykowa to bardzo popularny rodzaj myjni ręcznej, dzięki której możemy zadbać o nasz samochód. Jak wskazuje nazwa, myjnia bezdotykowa maksymalnie ogranicza nasz kontakt z wodą oraz preparatami, którymi myjemy nasze auto. Nasza praca nie jest więc w żaden sposób uciążliwa. Nie jest też trudna, ponieważ polega wyłącznie na utrzymywaniu specjalnego pistoletu w odstępie od samochodu. Ciśnienie wody w pistolecie jest optymalnie ustawione: jest na tyle silny, by pomógł nam skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń z karoserii. Co jeszcze możemy powiedzieć o myjniach bezdotykowych?
Bezpieczeństwo, skuteczność i niska cena
Mycie bezdotykowe jest całkowicie bezpieczne dla karoserii naszego samochodu, która ma kontakt wyłącznie z wodą pod wysokim ciśnieniem. Nie używamy żadnych szczotek, czy gąbek, które mogłyby uszkodzić karoserię. Co więcej, zabezpieczamy ją także na przyszłość: na całą powierzchnię nanoszony jest gorący wosk, który chroni lakier przed powstawaniem mikrozarysowań oraz przed szkodliwym działaniem promieni UV. Chroni też przed ponownym zabrudzeniem.Kiedy zdecydujemy się skorzystać ze wszystkich programów myjni bezdotykowej, mamy gwarantowany doskonały efekt. Działanie chemiczne i mechaniczne mikroproszku zapewnia skuteczność, a dodatkowo podczas mycia samochodu towarzyszy nam przyjemny, owocowy zapach - mówi nam przedstawiciel firmy EHRLE z centralą w Szczecinie.Kolejny atut myjni bezdotykowych to cena. Koszty, które poniesiemy za umycie naszego samochodu na myjni bezdotykowej, są zawsze zdecydowanie niższe niż na myjniach innego typu. My decydujemy, w jakim czasie oraz za jaką cenę umyjemy nasz samochód.
Etapy mycia samochodu
Dla osób, które nigdy nie korzystały z samochodowej myjni bezdotykowej, przygotowaliśmy krótki, poglądowy przewodnik po kolejnych etapach mycia. Kiedy nasze auto jest już na miejscu, z wyłączonym silnikiem, wrzucamy odpowiednią ilość monet lub żetonów. Pierwszy etap to mycie mikroproszkiem. Wyjmujemy lancę i wciskamy odpowiedni przycisk. To od tego momentu zacznie się naliczanie czasu, jaki mamy na umycie samochodu. Naciskamy spust pistoletu i dokładnie spłukujemy, myjemy całe auto. Optymalna odległość lancy od samochodu to nie więcej niż 30 cm. Gorąca, zmiękczona woda zmieszana z mikroproszkiem oczyści karoserię naszego auta. Na myjni możemy spłukać nasz samochód czystą, zimną wodą pod ciśnieniem, która usunie detergent. Uruchamiamy go przyciskiem oznaczonym jako spłukiwanie. Na tym etapie zalecana odległość pistoletu od auta to 30-50 cm. Jeżeli zależy nam na ochronie karoserii naszego auta, uruchamiamy proces woskowania. Całą powierzchnię samochodu pokrywamy woskiem, najlepiej dwukrotnie, trzymając pistolet w odległości około 50 cm. Powłoka, którą stworzy roztwór gorącej wody z woskiem, będzie chronił nasz samochód przed mikrozarysowaniami i działaniem promieniowania UV. Samochód może zostać dodatkowo nabłyszczony. Dokładnie spłukujemy powierzchnię auta, trzymając lancę w odległości 30-50 cm. By zakończyć mycie, odkładamy lancę do schowka - i gotowe! Na wielu myjniach dostępne są także dodatkowe programy, które umożliwiają usunięcie nawet bardzo dużych zabrudzeń, np. system piany aktywnej lub oprysk wstępny mikroproszkiem, co stanowi kolejną zaletę myjni bezdotykowych.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana