Wstydliwy problem - nadpotliwość pach
Czy wiesz, że na ciele są nawet 4 miliony gruczołów potowych? Niestety, ale u około 3% populacji wiąże się to z nadpotliwością. U 30-50% osób ten problem występuje genetycznie. Choroba, zwana też hiperhydrozą, potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Nieprzyjemny zapach, konieczność zmiany odzieży nawet kilka razy dziennie, nieustanne uczucie wilgoci… ma to ogromny wpływ na codzienność. Jak się jej pozbyć raz a porządnie?
Nadpotliwość pach – w jaki sposób się jej pozbyć?
Nadpotliwość rzuca cień na każdą codzienną czynność. Szczególnie we znaki daje się w pracy i w kontaktach interpersonalnych. Czasami nawet najmocniejsze dezodoranty nie są w stanie poradzić sobie z potem. Na szczęście obecnie można się pozbyć tego problemu. Na pomoc przychodzi medycyna estetyczna.
Coraz więcej osób się decyduje na bezpieczny i bezbolesny zabieg z wykorzystaniem botoksu. Prawdopodobnie teraz na twojej twarzy maluje się zdziwienie. Botoks jest kojarzony raczej z niwelacją zmarszczek na twarzy. Jednak specjalne zastrzyki z zastosowaniem rozcieńczonej toksyny botulinowej są prawdziwym lekarstwem na nadpotliwość pach– szybkim, skutecznym i zdrowym. Dzięki niemu pozbywasz się kłopotu natychmiast, a efekt utrzymuje się aż do 12 miesięcy. Co istotne, nie jest on kosztowny, a na taki wydatek raz w roku mogą sobie pozwolić wszyscy – bez wyjątku.
Toksyna botulinowa działa na impulsy nerwowe, które pobudzają gruczoły potowe do nadmiernej pracy. Skutecznie je blokuje, a sam zabieg nie powoduje dyskomfortu oraz powikłań. Natychmiast po nim możesz wrócić do swoich codziennych czynności. Nic Cię już nie musi hamować przed swobodnym i wygodnym życiem.
Jakie są jeszcze znane zabiegi na nadpotliwość?
Niektóre osoby zastanawiają się nad zabiegiem jonoforezy. Polega on na uszkodzeniu gruczołów potowych z użyciem prądu elektrycznego. Chociaż nie jest bolesny, powoduje uczucie dyskomfortu. Pod pachy są wkładane zwilżone poduszki z elektrodami. Efekt niestety jest widoczny dopiero po kilku zabiegach – zazwyczaj dziesięciu.
Kolejny zabieg na nadpotliwość to lipoliza laserowa. Pachy zostają naświetlone wiązką światła lasera, a w efekcie gruczoły się przegrzewają i obumierają. Lipoliza jest przeprowadzana w miejscowym znieczuleniu, jednak jej koszt jest wysoki. Często sięga nawet ponad 6 tysięcy złotych.
Jak mówi specjalista z Gabinetu medycyny estetycznej KERAMED we Wrocławiu, warto postawić na taki zabieg, który natychmiast wyeliminuje problem. Przede wszystkim podstawą jest także wybór dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Tylko prawdziwi profesjonaliści z doświadczeniem i renomą, skutecznie i bezpiecznie wykonają każdy zabieg.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana