W jaki sposób działają kamery IP?
Kamery do monitoringu domu, terenu, pomieszczeń lub posesji publicznych to powszechny i skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Kamery IP to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają rejestrację obrazu przy użyciu sieci lokalnych lub globalnych. Tego typu kamery do monitoringu mają wiele zalet – zalicza się do nich m.in. łatwy montaż, możliwość przesyłania nawet dużych pakietów danych oraz dostęp do obrazu w dowolnym miejscu połączonym z siecią. Jak konkretnie działa kamera IP?
Kamery do monitoringu – działanie kamery IP
Kamera IP rejestruje obraz, który można obejrzeć i przetworzyć tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do sieci. Tym samym sprzęt musi posiadać własny adres IP, który następnie wystarczy wpisać do przeglądarki internetowej, by obejrzeć obraz z kamery „na żywo”. Do przeglądania zarejestrowanego obrazu z tego typu kamery do monitoringu wystarczy laptop, telefon komórkowy bądź inne urządzenie podłączone do internetu i mające przeglądarkę internetową bądź specjalistyczne oprogramowanie do monitoringu. Aby jednak rejestrator zaczął działać, należy skonfigurować urządzenie. Zazwyczaj można to zrobić poprzez specjalistyczny panel administracyjny oprogramowania kamery IP. W tego typu programie można dodatkowo zmieniać np. ustawienia sprzętu, sieci oraz nagrywania obrazu.
Czemu kamery IP działają lepiej niż np. kamery analogowe?
Kamery IP to urządzenia, które dzięki poprawnemu skonfigurowaniu nie tylko rejestrują lepszej jakości obraz niż np. kamery analogowe, ale mają jeszcze wiele zalet, których brakuje innym rodzajom tego typu urządzeń. Warto podkreślić, że kamera IP dzięki temu, że działa dzięki podłączeniu do sieci, może w każdej chwili przesłać np. na pocztę elektroniczną wiadomość o wykryciu ruchu. Co ciekawe, tego typu urządzenia nie tylko rejestrują dany obraz, ale również go analizują i kompresują, przez co z łatwością można znaleźć konkretne sceny. Warto również zaznaczyć, że dzięki nowoczesnej technologii kamer do monitoringu np. tych z oferty firmy Electronics Box z Łodzi, działanie tego rodzaju urządzeń jest bardzo dokładne. Oprócz dużej rozdzielczości (np. 1920 x 1080 pikseli z szybkością 25 - 30 kl./s), warto zwrócić uwagę także na jakość obiektywu oraz opcję detekcji ruchu. W dedykowanych panelach można skonfigurować np. progi czułości, czyli ilość sfer, które muszą zostać objęte, by sekwencja wideo została zapisana. Tym samym zmniejsza się m.in. ryzyko fałszywych alarmów oraz ilość niepotrzebnie zapisanych danych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana