Technologia wylewania posadzek tajemniczobrzmiącym Mixokretem
Pokład pod posadzkę wylewa się na wiele sposobów i przy użyciu różnego sprzętu. Stosowanie Mixokretu uznawane jest jednak za rozwiązanie najnowocześniejsze. Ten mieszająco-pompujący agregat nie tylko przyspiesza pracę, ale też zmniejsza koszty wykonania usługi. Ponadto tak zwana wylewka, która stanowi podkład podłogowy, dzięki Mixokretowi staje się doskonale gładka. Niemal natychmiast gotowa do ułożenia posadzki. Na jakich zasadach działa innowacyjny agregat tego typu?
Mechanizm działania Mixokretu
Do Mixokretu przez specjalny podajnik wsypuje się piasek i cement, a później dolewa wodę. Kiedy wszystkie potrzebne składniki zostaną połączone w komorze mieszającej, gotową mieszankę wylewa się na podłoże domu. Wówczas do pracy przystępuje wynajęta ekipa, która wyrównuje całość wylewki. W ten sposób powstaje gładki podkład, na którym później można ułożyć posadzkę. Co ciekawe zastosowanie Mixokretu znacząco przyspiesza wykonanie konkretnego zlecenia.
- Nowoczesne maszyny ułatwiają nam niezwykle sprawną realizację zleceń. Możliwości naszego zespołu pozwalają na wylanie nawet 2000 m2 posadzki w ciągu jednego dnia - 12-16 godzin - twierdzi przedstawiciel firmy COMPLEX B.R.T.
Należy podkreślić, że Mixokret wyposażono w silnik diesla. To oznacza, że urządzenie może pracować bez prądu. Jest to szczególnie ważne przy ewentualnych, przewidywanych awariach zasilania. Poza tym, dzięki wbudowanej sprężarce śrubowej, mieszanka, którą sprzęt wytwarza, dostarczana jest w dowolne miejsca. Jej zasięg osiąga bowiem nawet 150 metrów w poziomie i mniej więcej 80 w pionie. Technologia wylewania posadzek za pomocą innowacyjnego agregatu cechuje się też bardzo wysoką skutecznością i wydajnością - tą określa się na co najmniej 5m3 na godzinę.
Jakie są największe zalety stosowania tej technologii?
Wylewanie posadzek przemysłowych za pomocą Mixokretu ma szereg zalet. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest wykonywanie prac budowlanych na naprawdę dużą skalę. Gotowa w jeden dzień wylewka, zmniejsza też koszty wykonania zleconej usługi. Poza tym szybkość prac jest nieporównywalnie efektywniejsza w stosunku do innych metod. Warto też wspomnieć, że wylewany podkład można dopasować do konkretnych zastosowań, między innymi ogrzewania podłogowego. A z racji tego, że przygotowywana zaprawa betonowa ma półsuchą konsystencję, wylewka prędzej schnie. Układanie posadzki można więc zacząć nieco szybciej niż w przypadku zwykłego betonu -nawet po 2 tygodniach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana