Szacowanie kosztów ocieplenia pianką PUR
Ocieplenie pianką PUR to inwestycja, której koszty zwracają się razem z kolejnymi rachunkami za ogrzewanie. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku powierzchni, które uszczelnia się wełną oraz styropianem. Sprawdza się więc do ocieplenia ścian, dachów, fundamentów i poddaszy. Jak oszacować koszty ocieplenia pianką PUR?
Jak obliczyć koszty ocieplenia pianką PUR?
Pianka PUR sprawdza się jako ocieplenie zarówno mniejszych, jak i większych powierzchni. Cena wykonania izolacji w technologii PUR zwykle ustala się indywidualnie w każdym przypadku. W tym celu należy przede wszystkim dokładnie wymierzyć powierzchnię, która będzie wymagać ocieplenia. Należy jednak pamiętać, że ocieplenie pianką PUR zawsze będzie nieco droższe niż za pomocą wełny mineralnej lub styropianu, ale to o wiele skuteczniejsze rozwiązanie. Pianka PUR może dotrzeć nawet w najtrudniejsze miejsca i stworzyć szczelną izolację. W skład kosztów ocieplenia pianką PUR wchodzi także wartość sprzętu do aplikacji oraz ceny materiału. Proces ten nie wymaga jednak wysokich nakładów na robociznę, ponieważ zabieg jest dość krótki.
Zalety zastosowania pianki PUR jako ocieplenia
Pianka PUR stanowi jedną ze skuteczniejszych zabezpieczeń przed przenikaniem wilgoci, nadmiernym hałasem oraz utratą ciepła z budynku. Należy jednak pamiętać, że aby cieszyć się korzyściami wynikającymi z jej zastosowania, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wykonywany montaż. Wyłącznie szczelna instalacja to gwarancja zadowalających rezultatów. Montaż pianki PUR, którą wykonuje PIAN-PUR z Wrocławia daje pewność, że materiał całkowicie pokryje izolowaną powierzchnię. Efektem takich prac jest przede wszystkim szczelna konstrukcja, bez niepotrzebnych strat ciepła i miejsca do rozwoju grzybów oraz pleśni. Profesjonaliści zawsze starają się zagwarantować Klientom wysoką jakość świadczonych usług.
Dlaczego warto stosować ocieplenie z pianki PUR?
Izolacja z pianki PUR to świetna propozycja dla budynków przemysłowych, handlowych oraz mieszkalnych. Poprawia efektywność energetyczną budynku i zmniejsza straty ciepła o około 80%. To także materiał, który wyróżnia się odpornością na grzyby oraz pleśnie. Pianka PUR jako materiał izolacyjny zapewnia również termoizolację i hydroizolację w trakcie jednej aplikacji, tworzy warstwę o jednorodnej konstrukcji, bez spoin, szczelin i połączeń, a także likwiduje mostki termiczne. Pianka charakteryzuje się także doskonałą przyczepnością do różnych podłoży, co zapobiega osuwaniu się jej i filcowaniu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana