Stół konferencyjny do biura. Jaki powinien być?
Aranżacja sal meetingowych, w których odbywają się szkolenia, konferencje oraz spotkania biznesowe, ma bezpośredni wpływ na wizerunek firmy. W ich centrum powinien znajdować się wielofunkcyjny stół konferencyjny. Ponieważ taki stół powinien nie tylko zapewnić nam miejsce do komfortowej pracy, ale również oferować przestrzeń komfortu, musi spełniać kilka istotnych wymogów. Czym cechuje się wobec tego idealny stół konferencyjny?
Materiał, wygląd i rozmiary stołu
Stół konferencyjny powinien być dopasowany do wystroju biura w taki sposób, by nie rozpraszał zasiadających przy nim uczestników spotkania. Nie oznacza to oczywiście, że stół nie może być oryginalny. Eleganckie i klasyczne stoły konferencyjne wykonywane są z drewna bukowego oraz dębowego, ale w nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzą się również stoły metalowe i z tworzyw sztucznych. Schludny stół jest wizytówką firmy, więc nie może być podatny na uszkodzenia mechaniczne.Rada sztabu firmy powinna zasiadać twarzą w twarz przy stole 6- lub 8-osobowym, który będzie miał co najmniej metr szerokości, by pomieścić dokumentację, laptopy i napoje – doradza sprzedawca ze sklepu Fotele Warszawa.Szerokość stołów konferencyjnych w sali szkoleniowej, układanych najczęściej w kształt litery „U”, powinna wynosić już tylko 60 centymetrów pod warunkiem, że każdy zachowa dla siebie komfortowy odcinek długości stołu (czyli ok. 70cm). Nie bez znaczenia pozostaje też kształt stołu. Jeśli w firmie promuje się politykę równości przełożonych i pracowników, warto pomyśleć o stołach okrągłych lub owalnych. Stoły prostokątne w większym stopniu zwrócą uwagę na stosunki hierarchiczne.
Funkcjonalność stołu konferencyjnego
Nowoczesny stół biurowy powinien być wyposażony w kilka udogodnień. Pierwszym z nich jest możliwość regulacji wysokości blatu, która współgra z regulacją wysokości krzesła biurowego oraz podłokietników. Pozwala to stworzyć prawdziwie ergonomiczne środowisko pracy. Pod blatem stołu warto zainstalować organizer do kabli, który usprawni pracę z projektorem bądź laptopami. Podwieszany koszyk na kable pomieści również listwę, a specjalnie wykrojone w blacie stołu otwory pozwolą podłączyć sprzęt elektroniczny do źródła prądu. Stół konferencyjny powinien być wyposażony również w ruchomy blat lub kółka, dzięki którym szybko uda się zreorganizować przestrzeń sali meetingowej. Należy zadbać, by każdy stół mógł zostać powiększony o dodatkową, rozkładaną powierzchnię blatu, jeśli do spotkania dołączą niespodziewani uczestnicy.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana