Silniki do napędzania pomp głębinowych
![Silniki do napędzania pomp głębinowych Silniki do napędzania pomp głębinowych](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-131442-8854-silniki-do-napedzania-pomp-glebinowych.jpg)
Studnia głębinowa to wyjście idealne, jeśli chcemy uniezależnić się od lokalnego dostawcy wody lub po prostu podłączenie się do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub bardzo niekorzystne finansowo. Aby studnia spełniała swoje funkcje, należy wyposażyć ją w odpowiednią pompę głębinową, tę zaś w silnik, które dostarczy jej energii. Silniki do takich instalacji powinny spełniać bardzo wyśrubowane wymogi pod względem trwałości i wydajności.
Zadania silnika do pompy
Woda ze studni głębinowej pobierana jest z głębokości kilku do kilkunastu metrów. Wydobycie jej na powierzchnie wymaga wytworzenia odpowiedniego ciśnienia. Żeby osiągnąć wymagane parametry pracy, pompa musi posiadać napęd. Właśnie to jest zadaniem silnika – dostarcza on energii niezbędnej do wytworzenia ciśnienia w pompie. Żywotność silnika uzależniona jest w dużej mierze od tego, z jakiego głębokości wydobywany jest płyn oraz wydajność z jaką pracuje pompa.
Standardy silników głębinowych
Aby silnik głębinowy mógł być dopuszczony do użytku, musi spełniać określone standardy. Jednym z nich jest standard NEMA, opracowany przez amerykańską organizację National Electrical Manufacturers Association. Urządzenie, które odpowiada tym wymogom jest produktem uniwersalnym, który może być stosowane jako część zamienna do każdego rodzaju pompy głębinowej. Spełnienie standardów NEMA jest również gwarancją bezpiecznej i bezawaryjnej pracy przez wiele lat.
Charakterystyka silników głębinowych
Silniki głębinowe to bardzo rozbudowana kategoria produktów, które różnią się między sobą szczegółami technicznymi, takimi jak rodzaj zasilania, moc czy średnica. Jednym z wiodących na polskim rynku producentów silników jest marka Dambat. W jej ofercie znajdziemy wysokiej jakości urządzenia, zasilane nietoksycznym olejem i wykonane z najwyższej jakości materiałów.
- Dzięki temu, że do zasilania używany jest olej, silnik może być z powodzeniem wykorzystywany w pompach odpowiedzialnych za pompowanie wody pitnej – mówi przedstawiciel firmy – W produkcji elementów mających bezpośrednio kontakt z wodą używamy z kolei stali nierdzewnej najlepszego gatunku AISI 304. Dzięki temu zachowują one trwałość przez wiele lat i nie mają żadnego wpływu na skład chemiczny i właściwości wody. Innym tworzywem wykorzystywanym w produkcji jest grafit połączony z ceramiką – wykonuje się z niego dławicę mechaniczną. Za wydajność silnika odpowiada stojan, zalany zmineralizowanym olejem, które również nie ma wpływu na jakość wody.
Wszystkie silniki dostępne w ofercie firmy Dambat mogą być wykorzystywane przy maksymalnym zanurzeniu na głębokość 100 metrów. Charakteryzują się one stopniem ochrony IP68 i mogą być wykorzystywane do pompowania wody o temperaturze do 35 stopni.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Informatyczne oprogramowanie
Tgenerator sp. z o.o.
woj. wielkopolskie61-441 Poznań, Bielska 5C lok. 2
-
-
-