Na czym polega manicure hybrydowy?
Manicure hybrydowy ma coraz więcej zwolenniczek wśród kobiet w każdym wieku. Umożliwia trwałą i szybką zmianę wyglądu paznokci, sprawia też, że wyglądają nieskazitelnie w każdej sytuacji. Tym sposobem można wykonać zarówno klasyczny manicure, jak i w wersji french oraz bogato zdobionej. Wprawna stylistka przy użyciu preparatów do hybryd przedłuży też płytkę paznokcia. Wyjaśniamy, w jaki sposób wykonuje się manicure hybrydowy.
Nakładanie manicure hybrydowego
Zabieg rozpoczyna się od przygotowania dłoni do nałożenia hybryd. Obejmuje ono skrócenie i wyrównanie paznokci czy opracowanie skórek. Następnie płytkę paznokciową należy zmatowić oraz odtłuścić w celu uzyskania lepszej przyczepności, a co za tym idzie trwałości lakieru. Podczas manicure hybrydowego wykorzystuje się światłoutwardzalne preparaty. Pierwszym z nich jest baza, która może również służyć do przedłużenia płytki. Wymaga to zastosowania szablonu oraz odpowiedniego do tego celu preparatu.
W kolejnym kroku nakładany jest kolorowy lakier hybrydowy. Na tym etapie możliwe jest również ozdobienie paznokci wybranym wzorem. Po nałożeniu każdego z preparatów paznokcie naświetla się ultrafioletową lampą w celu jego utrwalenia. Na końcu nakładany jest tzw. top coat nadający połysk i utrwalający efekt manicure hybrydowego. Zwieńczenie zabiegu to ponowne przemycie ozdobionych paznokci preparatem odtłuszczającym.
Usuwanie hybryd
Jak wyjaśniają eksperci z Salonu Urody Lusterko w Gdyni, prawidłowe usunięcie hybryd jest niezwykle istotne dla utrzymania naszych paznokci w dobrej kondycji. Nieumiejętne zdejmowanie lakieru może przyczynić się do uszkodzenia płytki, a nawet zakażenia drobnoustrojami. Z tego powodu zarówno sam manicure hybrydowy, jak i jego usuwanie to zabiegi, które powinny być przeprowadzone przez doświadczoną stylistkę, korzystającą ze sterylnych narzędzi i bezpiecznych preparatów.
Aby zdjąć lakier hybrydowy, do paznokcia przykłada się wacik nasączony płynem na bazie acetonu. Palce wraz z wacikami owijane są folią aluminiową, zamiast niej można też użyć specjalnych klipsów spowalniających parowanie acetonu. Po kilku minutach lakier należy ściągnąć przy użyciu odpowiednich narzędzi, które nie uszkodzą płytki, a pozostałości usunąć blokiem polerskim. Po zdjęciu hybrydy nie należy zapominać o prawidłowej pielęgnacji dłoni i paznokci, np. smarowaniu ich odżywczymi olejkami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana