Kryteria wyboru części zamiennych do maszyn rolniczych
Na zakup części zamiennych do maszyn rolniczych należy być przygotowanym w każdym momencie. Mimo iż nowoczesne pojazdy zdecydowanie ułatwiają żmudną pracę w polu, to nie są one wolne od usterek, awarii czy po prostu tzw. zmęczenia materiału. W przypadku jakiegokolwiek problemu, należy go zdiagnozować i zakupić odpowiednie części zamienne. Czym jednak kierować się podczas ich wyboru? Podpowiadamy, odpowiedź zawierając w poniższym artykule.
Jakie części zamienne wybrać – oryginalne czy używane?
Oryginalne części zamienne warto zastosować w niektórych modelach maszyn rolniczych – tych nowych, bardziej zaawansowanych technologicznie. Jeżeli wartość takich pojazdów jest dość duża, nie należy oszczędzać na częściach zamiennych i postawić na oryginały, a nie tańsze zamienniki, które mogą mieć gorszą jakość. Nie jest to jednak reguła. Wszystko zależy od rodzaju danej części, czasem niektóre podzespoły można nawet zastąpić używanymi zamiennikami. Zdarza się trafić części używane po atrakcyjnej cenie, które posłużą użytkownikom maszyn rolniczych jeszcze przez długi czas. Być może będzie to wymagało dłuższego przeglądania ofert producentów, ale przyniesie duże korzyści finansowe.
Części zamienne – ze sklepu stacjonarnego czy internetowego?
Dostęp do części zamiennych do maszyn rolniczych nie jest problemem. Można je znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych.
Jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do szukania odpowiednich części w sklepie u znajomego sprzedawcy z pewnością zostanie przy opcji tradycyjnych zakupów. Coraz więcej producentów decyduje się jednak na sprzedaż online. Na stronie internetowej można przejrzeć cały asortyment i dokładnie sprawdzić, jaki rodzaj części zamiennych będzie najwłaściwszym do danego sprzętu, a przy ewentualnym braku – skontaktować się z pracownikami telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy – wyjaśnia specjalista z firmy Sk-Agro, która oferuje serwis i sprzedaż maszyn rolniczych zachodnich oraz polskich producentów, sprzedaż części zamiennych do producentów wszystkich marek, a także olejów i smarów.
Dzięki temu kupujący może zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy, a jeżeli rzeczywiście sklep producent ma siedzibę w miarę niedaleko i oferuje odbiór osobisty – zawsze można podjechać i odebrać zamówione części w obecności pracowników. W przypadku nowoodkrytego sklepu warto jednak zasięgnąć opinii innych rolników. Być może będą mogli wypowiedzieć się o jakości usług lub polecą zupełnie innego producenta.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana