Kiedy warto zdecydować się na zabieg akupunktury?
Akupunktura kojarzy się raczej z medycyną wschodnią, przez co wiele osób obawia się z niej korzystać. Tymczasem jest to zabieg uznawany przez Światową Organizację Zdrowia, a jego pozytywne działanie potwierdzają pacjenci z całego świata. Może być on ciekawą alternatywą dla osób, które nie chcą sięgać po tradycyjne medykamenty. Akupunktura może przydać się wielu osobom, które chcą pozbyć się swoich dolegliwości.
Kiedy wykonuje się zabieg akupunktury?
Przed zabiegiem zawsze przeprowadza się z pacjentem wywiad. W ten sposób można określić, jak akupunktura powinna wyglądać i czy nie ma przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Wykonuje się ją w wielu przypadkach, między innymi, jeśli pacjent cierpi na:
przewlekłe bóle różnych części ciała,
zapalenia stawów,
problemy z układem nerwowym,
choroby związane z układem krążenia,
choroby związane z układem oddechowym.
Wspomniane kwestie nie są jednak jedynym wskazaniem do przeprowadzenia akupunktury. Taki zabieg można przeprowadzić także u osób skarżących się na problemy z dojściem do zdrowia po operacji czy pacjentów doznających poważnych skutków ubocznych związanych z innym leczeniem.
Zabieg akupunktury przeprowadza się w gabinecie uprawnionego do jego wykonania lekarza. Pacjentom poleca się, aby na wizytę przyszli wypoczęci i najedzeni. Po sprawdzeniu ich stanu specjalista przejdzie do umieszczania igieł w ciele. Zabieg nie trwa długo, przeważnie jego czas waha się od 10 do 30 minut. Nakłuwanie nie powinno boleć, ale może sprawiać lekki dyskomfort. U pacjenta mogą pojawić się także siniaki w miejscach wbicia, ale nie jest to poważny skutek uboczny. Żeby akupunktura dawała trwałe efekty, powinna być powtarzana kilka razy w odstępach czasowych ustalonych przez lekarza. Zabieg może być przeprowadzany równolegle z tradycyjnym leczeniem, o ile nie ma do niego żadnych przeciwwskazań.
Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?
Akupunktura powinna być przeprowadzana przez doświadczonego i przeszkolonego lekarza np. z centrum medycznego J. J. Capricorn. Igły muszą być sterylne i wbijane przez osobę, która nie sprawi nimi bólu i nie zaszkodzi pacjentowi. Jeśli te warunki zostaną spełnione, można liczyć na:
zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie bólu,
polepszenie się samopoczucia pacjenta,
zmniejszenie dyskomfortu występującego po różnego rodzaju tradycyjnych zabiegach i operacjach.
Akupunktura opiera się na eliminowaniu bólu, może być wykorzystywana, nawet jeśli nie wykryto jego bezpośredniej przyczyny. Kobiety w ciąży także mogą skorzystać z zabiegu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana