Jakie są zalety technologii diamentowego cięcia betonu?
Prace rozbiórkowe i wyburzeniowe budynków, a także remonty i modernizacje obiektów budowlanych i przemysłowych wymagają specjalistycznych działań. Jednym z nich jest cięcie betonu i żelbetonu technologią diamentową. Wymaga ono dużego doświadczenia, specjalistycznego sprzętu i przestrzegania zasad BHP. Warto wiec zapoznać się z zaletami cięcia betonu narzędziami diamentowymi.
Usługi cięcia betonu i żelbetów – tylko profesjonale firmy
Usługę przecinania konstrukcji żelbetonowych prowadzi się najczęściej podczas prac rozbiórkowy, remontowych lub modernizacyjnych różnego typu obiektów przemysłowych, energetycznych i komunalnych, a także budynków wielkogabarytowych. Powinny wykonywać ją jedynie profesjonalne firmy, które legitymują się dużym doświadczeniem i kompetencjami. Przedsiębiorstwa, które dysponują profesjonalnym sprzętem i narzędziami wyposażonymi w technologię diamentową. Wówczas można być pewnym, że usługa zostanie przeprowadzona nowoczesnymi metodami, z gwarantują pełnej skuteczności, bez żadnych zagrożeń i z pełnym poszanowaniem zasad bezpieczeństwo BHP. Jedną z takich firm jest specjalista techniki diamentowej Jumar z Morawicy.
Zalety cięcia diamentowego piłami linowymi
Cięcie betonu linami diamentowymi stosuje się najczęściej przy przecinaniu konstrukcji wielkogabarytowych. Technika ta pozwalana wykonywać cięcia obiektów o niejednorodnej strukturze lub nieregularnym kształcie praktycznie bez żadnych ograniczeń. Najważniejszą zaletą tej techniki jest ograniczenie wstrząsów, które mogłyby naruszyć strukturę konstrukcji obiektu. Innymi atutami tej metody jest stosunkowo niski hałas i małe zapylenie. Podczas różnego rodzaju cięcia stosuje się wydajne odkurzacze przemysłowe, których zadaniem jest odsysanie wody chłodzącej wraz z powstałym podczas obróbki szlamem.
Atuty diamentowych piły tarczowych
Do cięcia betonów i żelbetów podczas wyburzeń budynków i remontów stosuje się różnego typu piły z tarczami diamentowymi. Są to piły ścienne, jezdne i ręczne. Wszystkie charakteryzują się dużą wydajnością i sprawnością. Stwarzają szerokie możliwości przecinania materiału o zróżnicowanej grubości. Piły ścienne, dzięki swojej konstrukcji w wygodny i bezpieczny sposób umożliwiają cięcie ścian i stropów. Urządzenie kotwi się w odpowiednich miejscach i steruje nim zdalnie. Napęd piły ściennej przemieszcza się po listwie zębatej, co pozwala na dużą precyzję cięcia i zapewnia operatorowi pełne bezpieczeństwo pracy.
Do przecinania posadzek i nawierzchni betonowych przystosowane są piły jezdne z tarczami diamentowymi. Dzięki wygodnym wózkom cięcie betonu jest wygodne, dokładne i szybkie. Piły jezdne umożliwiają również łatwe wykonywanie dylatacji oraz równanie krawędzi. Wszędzie tam, gdzie niemożliwej jest zastosowanie pił ściennych i jezdnych, przy lżejszych pracach używa się pił ręcznych z diamentowymi tarczami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana