Jakie są warunki wypożyczania aut dostawczych?
Wynajem aut dostawczych obwarowany jest określonymi wymogami. W niektórych przypadkach trzeba wykazać się posiadaniem prawa jazdy kategorii C oraz zmieć ukończone 23 lata. Z wypożyczeniem auta może być kłopot, jeśli jesteśmy świeżo upieczonymi kierowcami. Samochód można wydzierżawić w ramach umowy najmu krótko lub długoterminowego.
Wynajem samochodów dostawczych do 3.5 tony
Najprościej jest wypożyczyć auto dostawcze do 3.5 tony. Wówczas wystarczy wykazać się posiadaniem prawa jazdy kategorii B oraz dowodem osobistym. Przed wypożyczeniem auta dostawczego, zawierana jest umowa najmu oraz sporządzany protokół zdawczy. W dokumentach powinny znaleźć się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad wynajmu oraz lista mankamentów wizualnych i technicznych pojazdu. Zanim odjedziemy wypożyczonym autem, należy dokładnie obejrzeć karoserię oraz lakier i skrupulatnie odnotować widoczne uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę, aby wybrany pojazd miał klimatyzację, centralny zamek, radio, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, ABS i wspomaganie kierownicy. Takie wyposażenie zapewni maksymalny komfort jazdy. Jak podkreślają specjaliści z firmy Flota Podlasie, za dodatkową opłatą można skorzystać z oferty wynajmu akcesoriów, takich jak nawigacja, rejestrator jazdy, wózek paletowy oraz pasy zabezpieczające ładunek.
Ile kosztuje wynajem samochodu dostawczego?
Koszty wypożyczenia ustalane są w zależności od rodzaju wynajmu. Wypożyczenie w modelu długoterminowym podlega indywidualnej wycenie, a oferta dopasowywana jest ściśle do potrzeb najemcy. W przypadku wynajmu auta dostawczego na krótki okres najczęściej oferowane w wypożyczalniach ceny mieszczą się w zakresie od 300 do 500 zł za dobę. Limit kilometrów ustalany jest na poziomie od 1000 do 1500 dziennie, a opłaty za nadmiarowo przejechaną odległość podlegają dodatkowym płatnościom, które określa taryfikator wypożyczalni. W niektórych firmach można skorzystać z opcji zniesienia limitu, jednakże związane jest to z wyższą stawką dzienną.
Pozostałe koszty wynikają z konieczności zapłaty kaucji, która wynosi średnio 500 zł. W niektórych wypożyczalniach cena może nie uwzględniać dodatkowego ubezpieczenia, dlatego przed wynajmem należy dokładnie przeanalizować, co mieści się w ramach oferty. Większe koszty wynajmu wiążą się także z usługą dostarczenia pojazdu pod wskazany adres oraz jego odebrania w określonym czasie. Zwracając pojazd poza wyznaczonym wspólnie terminem, wypożyczalnia może doliczyć dodatkowe opłaty wynikające z niedotrzymania terminu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana