Jakich prac wymaga budowa basenu ogrodowego w ziemi?
Kto nie chciałby zamieszkać w domu z basenem? Marzenia są po to, by je spełniać, wiec przyjrzyjmy się dokładnie, w jaki sposób budowane są nowoczesne baseny ogrodowe. Najlepiej zaplanować budowę basenu jeszcze na etapie projektowania budynku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudować wymarzony basen obok zamieszkałego domu. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i przystąpić do prac!
Miejsce do budowy basenu ogrodowego
Na początek należy wybrać odpowiednie miejsce na działce – basen najlepiej wybudować w dobrze nasłonecznionej części ogrodu. Wówczas słońce w upalne dni naturalnie będzie nagrzewać wodę, co pozwoli obniżyć koszty eksploatacji. Basen ogrodowy w ziemi powinien znajdować się w pewnej odległości od drzew i krzewów, ponieważ spadające liście będą brudzić wodę. Na etapie planowania warto dobrze przemyśleć kwestie rozmiaru i kształtu zbiornika, tak by korzystanie z basenu było komfortowe dla wszystkich domowników. Kolejna ważna rzecz to dobór odpowiedniego systemu filtracji oraz sposobu podgrzewania wody.
Konstrukcja niecki
Budowa basenów to wieloetapowy proces. Konieczne jest przygotowanie projektu, wykonanie odpowiedniego wykopu i przeprowadzenie niezbędnych prac ziemnych. Dopiero po zakończeniu tych prac można przystąpić do budowy niecki i montażu wyposażenia. Baseny MAGILINE to innowacyjne konstrukcje modułowe. Taka budowa niecki basenowej pozwala na szybką realizację zleceń – baseny powstają w niespełna tydzień, a prace ziemne zamykają się w zaledwie dwa dni. Trwałość konstrukcji takiego basenu jest szacowana nawet na 100 lat. Niecka basenowa powstaje z modułowych paneli polipropylenowych do szalunku gubionego. Możliwa jest budowa basenu od 1,20 do 1,50 m.
Niezawodny system filtracji do basenów ogrodowych
W przypadku basenów ogrodowych bardzo dobrze sprawdzają się systemy filtracji NFX, które podłącza się do automatyki domowej. Jest to system składający się z czujników, sond oraz różnych elementów filtrowania i uzdatniania wody. Za regulowanie pracy pompy odpowiada skrzynka sterownicza, a więc filtracja jest w pełni zautomatyzowane i co ciekawe – systemem można zarządzać poprzez aplikację na telefonie. Pozwala to na kontrolowanie poziomu wody i jej temperatury oraz regulowanie poziomu filtracji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana