Jak wygląda peeling chemiczny?
Peeling chemiczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów w kosmetologii. Złuszcza martwy naskórek za pomocą kwasów, co pomaga w pozbyciu się niedoskonałości i zmniejszeniu widoczności zmarszczek. Wykonuje się go głównie jesienią i zimą. Co jeszcze warto wiedzieć na temat peelingu chemicznego? Sprawdź nasz artykuł!
Dlaczego warto wykonać peeling chemiczny?
Peeling chemiczny ma wiele zastosowań: usuwa przebarwienia i plamy posłoneczne, spłyca drobne zmiany i pomaga w pozbyciu się zmian potrądzikowych. Dzięki zawartości kwasów odświeża i oczyszcza skórę, jednocześnie dodając jej blasku. Odpowiednio dobrany może nawet pomóc w jej nawilżeniu.
Jak przebiega zabieg?
W każdym profesjonalnym gabinecie najpierw zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentem lub pacjentką. Wyjaśnione zostaną wszelkie wątpliwości co do zabiegu, a także zostaną udzielone wskazówki co do postępowania po peelingu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać gabinet, w którym pracuje doświadczona i wykwalifikowana kadra, która udzieli rzetelnych informacji. Jednym z takich miejsc jest gabinet Hallmedica w Gdyni.
Pierwszym właściwym etapem będzie oczyszczenie skóry oraz pozbycie się resztek makijażu. Następnie może być nałożony prepeel — preparat, który ma na celu przygotowanie skóry, często zawierający w sobie kwasy o niższym stężeniu. W trzecim etapie kosmetolog nakłada właściwy peeling chemiczny. Pozostaje on na twarzy przez kilka minut, aż do wystąpienia delikatnej reakcji rumieniowej. Na koniec zmywa się peeling wodą, a następnie wklepuje się krem ochronny i przeciwsłoneczny.
Co robić po zabiegu?
Złuszczenie skóry następuje około 2-3 dni po zabiegu. Warto w tym czasie specjalnie zadbać o skórę: nakładać krem wspomagający gojenie oraz zmniejszający ryzyko zakażenia drobnoustrojami. Cera jest w tym okresie szczególnie wrażliwa, dlatego najważniejsze będzie odbudowanie bariery hydrolipidowej i unikanie słońca. Jeśli jest to niemożliwe, należy bezwzględnie stosować krem z filtrem. Warto także pamiętać, że schodzące płaty skóry są czymś całkowicie normalnym i nie powinno się ich zdrapywać paznokciami. Na dzień zabiegu najlepiej wybrać środę lub czwartek; wtedy okres największego złuszczania przypada na weekend, kiedy można zostać w domu.
Przed zabiegiem dobrze się zapoznać z przeciwwskazaniami. Są to na przykład: infekcje skórne w aktywnej formie, skłonności do powstawania bliznowców, ciąża i karmienie piersią, nowotwory skóry, nieuregulowana cukrzyca, a nawet zaburzenia psychiczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana