Jak bezpiecznie przewieźć zabudowę kuchenną oraz sprzęt AGD?
Przeprowadzka to duże wydarzenie, które może wiązać się ze sporym stresem. Aby uniknąć zbędnych nerwów, warto zawczasu zacząć planowanie i przygotować się do najtrudniejszych punktów programu. Wśród nich bez wątpienia należy wymienić przenosiny kuchni, która bardzo często wykonana jest w tzw. zabudowie i gdzie znajduje się wiele cennych, ale też delikatnych sprzętów.
Przeprowadzki duże i małe – zawsze wymagające
Każdy, kto choć raz opuszczał pokój w akademiku lub stancję, zdaje sobie sprawę, że przeprowadzka może być trudna, nawet jeśli na nasz dobytek składa się komputer, trochę ubrań i książek. W sytuacji, gdy przeprowadza się cała rodzina, a do nowego domu czy mieszkania przenosimy się razem z meblami i pozostałym wyposażeniem, własny samochód osobowy na pewno nie wystarczy.Aby przeprowadzka ze wszystkimi sprzętami przebiegła szybko i bezproblemowo, trzeba odpowiednio wcześnie zacząć przygotowania. Wszystko, co ma zostać przewiezione, w dniu transportu powinno być już spakowane i zabezpieczone. Pakowania zdecydowanie nie wolno zostawiać na ostatni moment – podpowiada nasz rozmówca z łódzkiej firmy Autor Przeprowadzki.W idealnej sytuacji są te osoby, które zachowały oryginalne pudełka poszczególnych elementów wyposażenia domu. Jeśli chodzi o mniejsze gabarytowo sprzęty, takie jak drobne AGD i sprzęt RTV, rzeczywiście często wciąż posiadamy fabryczne opakowania. Ale jak przygotować się do przewiezienia zabudowy kuchennej i dużego sprzętu AGD, jak lodówka czy pralka?
Transport kuchni i dużego AGD
Podstawowym wyzwaniem, z jakim trzeba się zmierzyć, to demontaż zabudowy kuchennej. Osobie, która na co dzień nie zajmuje się stolarką, może to przysporzyć nie lada trudności. Aby meble kuchenne w ogóle nadały się do użycia w nowym lokum, trzeba je złożyć i zapakować z dużą starannością, by żaden element nie zniszczył się, ani nie zgubił w trakcie transportu. Niełatwe jest też pakowanie dużego, ciężkiego AGD, np. lodówki i pralki. Zwłaszcza to pierwsze urządzenie wymaga delikatnego traktowania, a to ze względu na płyny, znajdujące się w układzie chłodniczym. Przewożąc lodówkę musimy pilnować, by cały czas była w pionie, co oczywiście zmniejsza jej stabilność. Toteż jako ładunek na samochodzie musi być unieruchomiony pasami. Solidne zabezpieczenia trzeba stosować także podczas transportu piekarnika i płyty indukcyjnej (czy kuchenki) oraz pralki. W przypadku tego ostatniego urządzenia wskazane będzie unieruchomienie bębna. Najprostszym sposobem na szybką i bezstresową organizację bezpiecznego transportu sprzętów domowych podczas przeprowadzki jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Dobre firmy przeprowadzkowe zajmują się w imieniu klienta nie tylko przewozem, ale też solidnym pakowaniem wszystkich sprzętów, demontażem mebli w starym domu i ich ponownym montażem na miejscu.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana