Do czego służą szybkozłączki pneumatyczne?
Najprościej mówiąc, szybkozłączki pneumatyczne służą do łączenia węży i przewodów pneumatycznych. Ze względu na to, że są bardzo funkcjonalne i mogą wytrzymywać wysokie poziomy ciśnienia, znajdują zastosowanie nawet w bardzo skomplikowanych instalacjach różnych branż. Szybkozłączki powinny być wytrzymałe i szczelne, dlatego należy wybierać produkty sprawdzonych producentów.
Zalety stosowania szybkozłączek
Szykozłączki pneumatyczne to urządzenia, które wykorzystuje się do szybkiego łączenia i równie bezproblemowego rozłączania instalacji hydraulicznych, przewodów gazowych, węży do wody, systemów pneumatycznych lub podciśnieniowych. Ich praktyczność w dużej mierze polega na tym, że podłączanie i wykręcanie nie wymaga używania narzędzi. Pomimo tego pozostają szczelne, a w konsekwencji nie trzeba obawiać się o niebezpieczeństwo wycieku i awarii. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla klientów poszukujących funkcjonalnych i niezawodnych produktów.
Wybór produktów wysokiej jakości
Różne sposoby zastosowań sprawiły, że szybkozłączki pneumatyczne wykonywane są w seriach. W ten sposób można je dopasować do potrzeb i wymagań każdego systemu. Zabrudzeniom korpusu zaworu zapobiega ergonomiczna tulejka. Wysokiej jakości produkty mogą pracować pod ciśnieniem nawet do kilkuset bar. Dlatego stosuje się je zarówno do oleju w układach hydrauliki siłowej, jak i do innych mediów gazowych i płynnych.
Specjalista z firmy Lubnar w Lublinie mówi: Warto wybierać produkty sprawdzonych firm, takich jak Rectus, która zapewnia szeroką gamę produktów do łączenia instalacji. W swojej ofercie posiadają szybkozłącza jednostronnie i dwustronnie odcinające, szybkozłącza do układów chłodzenia, szybkozłącza z zaworem grzybkowym lub bezwyciekowym, a także szybkozłącza sucho odcinające.
Przykłady zastosowań
Szybkozłączki pneumatyczne, ze względu na rodzaj zastosowania, wykonuje się z mosiądzu, stali nierdzewnej lub plastiku. Stosuje się je w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branżach spożywczych, chemicznych czy farmaceutycznych. Używane są także w technikach medycznych, dentystycznych czy lakierniczych. Przy wyborze złączki niezbędne jest ustalenie obciążenia instalacji oraz jej przeznaczenia. Przeważnie szybkozłączki pneumatyczne stosuje się w trwałych instalacjach, których nie modernizuje się zbyt często. Dlatego też powinny bez problemu pełnić swoją funkcję przez długie lata.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana