Jak trwale usunąć graffiti ze ściany budynku?
Niestety na wielu budynkach często pojawiają się niechciane malunki, które szpecą przestrzeń wspólną, czy zawierają wulgaryzmy. Jest to nawracający i uciążliwy problem, który najczęściej wiążę się z kosztami. Istnieje kilka sposobów usuwania graffiti, jednym z nich jest czyszczenie sodą. Przy pomocy nowoczesnej technologii sodowania wykorzystującej mieszankę granulatu i powietrza. Taka metoda czyszczenia jest o wiele szybsza i wygodniejsza niż nakładanie kolejnych warstw farby w celu zakrycia zabrudzeń znajdujących się pod nią.
Czy istnieje ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni?
Nie, przy dostosowaniu odpowiedniego rodzaju czyściwa, grubości i kształtu sody do rodzaju zabrudzenia. W ten sposób można uzyskać świetny wygląd klinkieru, tynku czy cegły. Ta metoda czyszczenia pozwala usunąć nawet stare graffiti i odświeża wygląd całej powierzchni. Sodowanie przeprowadzone w profesjonalny sposób, to najbezpieczniejsze rozwiązanie problemu zabrudzeń. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania powierzchni, pomaga w utrzymaniu jej wyglądu i nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowo pozostałości czyściwa można łatwo usunąć poprzez opłukanie ich wodą. Do profesjonalnego wykonania takiej pracy, dobrze jest wykorzystać specjalizującą się w tej metodzie firmę taką jak SodaBlast24 z Warszawy.
Zalety usuwania graffiti metodą sodową
Sodowanie to nowoczesna technologia, odpowiadająca wszelkim potrzebom. W odróżnieniu od piaskowania nie wydziela pyłów zanieczyszczających powietrze, które, mogą ponownie zabrudzić czyszczoną powierzchnię. Istnieje aż siedem rodzajów czyściwa, różne metody i tryby pracy, dzięki czemu można je dokładnie dobrać do zabrudzenia i powierzchni. Jest to również najbezpieczniejsza metoda dla materiału i użytkowników. Soda oczyszczona jest całkowicie biodegradowalna, ponieważ rozpuszcza się w wodzie. Ta metoda również jest najprostsza w przeprowadzeniu, ponieważ nie wymaga wcześniejszego przygotowania powierzchni ani dodatkowego sprzątania po zakończeniu pracy. Przekłada się to nie tylko na zaoszczędzony czas, ale i niwelowanie kosztów. Graffiti jest problemem nawracającym, dlatego zamalowywanie często okazuje się droższe, bardziej czasochłonne i produkuje odpady trudne w utylizacji. Dodatkowo zamalowywanie kolejnych napisów prowadzi do piętrzenia się grubości farby, która w efekcie będzie łuszczyć się i odpadać. Dzięki swoim licznym zaletom ten system jest również promowany przez Unię Europejską.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana