Zamykanie naczynek. Co warto wiedzieć?
Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, na który każdego roku decydują się kolejne osoby. Choć najczęściej naczynka zamyka się na twarzy, to zabieg ten można przeprowadzać także na innych częściach ciała, w tym na nogach i na szyi. Sprawdźcie w jaki sposób przeprowadza się zamykanie naczynek i co powinniście wiedzieć o zabiegu, zanim się na niego zdecydujecie.
W jaki sposób zamyka się naczynka?
Zabieg zamykania naczynek przeprowadza się z użyciem specjalnego lasera. Polega na kierowaniu wiązki lasera na widoczne żyłki, które tworzą tzw. sieć czerwonych pajączków. Laser ten przyczynia się do zamknięcia naczynek i zmniejszenia ich widoczności. Same pajączki to nic innego, jak popękane naczynia krwionośne. To dokuczliwa i częsta przypadłość, której nie da się zwalczyć w inny sposób, niż z pomocą medycyny estetycznej. Przyczyną powstawania pajączków są problemy hormonalne, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia oraz wrażliwość skóry.Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
Jak przekonują eksperci z MW CLINIC, laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem wykorzystywanym już od lat. Do jego przeprowadzania wykorzystuje się lasery o stosunkowo dużej mocy, które – odpowiednio dobrane pod względem parametrów – umożliwiają selektywną absorpcję światła przez krew w naczynkach. Wówczas jest ona podgrzewana lokalnie do wysokiej temperatury, a to z kolei powoduje obkurczenie całego naczynka oraz redukcję jego widoczności przez powierzchnię naskórka. We współczesnej medycynie estetycznej nie brakuje metod na zamykanie naczynek, jednak najczęściej korzysta się w tym celu z laserów, takich jak laser DYE-VL, czy Nd-Yag. Są one nie tylko bardzo skuteczne, ale też w pełni bezpieczne (ich używanie nie grozi uszkodzeniem innych tkanek).Dla kogo laserowe zamykanie naczynek?
Na ten zabieg medycyny estetycznej decydują się zwykle osoby, które kierują się względami estetycznymi. Należy jednak pamiętać, że dzięki laserom można wyleczyć też inne dolegliwości dermatologiczne. Z laserowego zamykania naczynek powinniście skorzystać w przypadkach występowania:- rumienia,
- trądziku różowatego,
- wiotkości skóry,
- płytkich i średnich zmarszczek,
- naczyniaków starczych, płaskich, gwiaździstych oraz krwionośnych,
- płytko osadzonych i widocznych naczynek.
Co trzeba wiedzieć?
Przed wykonaniem zabiegu zamykania naczynek, lekarz musi przeprowadzić z pacjentem wywiad. W jego trakcie oceni stan żyłek, liczbę i ich głębokość osadzenia w skórze.Dzięki wynikom tego badania, będzie możliwe ustawienie podstawowych parametrów lasera, aby przyniósł jak najlepsze efekty.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana