Zalety posiadania systemów automatyki do bram
Deszcz bez wątpienia jest potrzebny. Z przyjemnością patrzymy na bujną zieleń po deszczu, a niektórzy z nas uwielbiają spacery z parasolem. Lubimy deszcz, ale nie lubimy moknąć. Wracając z pracy po ciężkim dniu ostatnie czego nam trzeba, to zmoknąć w czasie ulewy siłując się z bramą wjazdową czy garażem. Rozwiązaniem jest system automatyki do bram przesuwnych lub uchylnych.
Jak działa brama na pilota?
Odpowiedzią są fale radiowe, przy pomocy których pilot (lub telefon komórkowy) wysyła sygnał do odbiornika znajdującego się w centrali sterującej siłownika bramy. Zasięg sygnału wynosi zazwyczaj od 50 do nawet 200 m, ale wiele zależy od ewentualnych zakłóceń spowodowanych przez zjawiska pogodowe.
Brama na pilota: jak wybrać najlepszą?
Pierwsze co przychodzi na myśl w przypadku bram na pilota jest komfort użytkowania, ponieważ nie musimy parkować samochodu na ulicy przed otwarciem bramy, nie straszne nam warunki atmosferyczne typu deszcz czy śnieg, ale warto pomyśleć, że oszczędzamy też własny czas i energię. Wybór sytemu automatyki do bram w zasadzie nie ma wad, ponieważ nawet, gdy w przypadku braku zasilania sieciowego nie możemy otworzyć bramy pilotem, zawsze możemy to zrobić w tradycyjny sposób – ręcznie. Istnieją też rozwiązania, które będą skutecznie również, gdy zasilanie sieciowe zawiedzie.
Jeżeli mieszkamy w okolicy, w której są częste przerwy w dostawie prądu warto zdecydować się na system automatyki z akumulatorem, które zapewnią ciągłość pracy siłowników – mówi specjalista z firmy Ogrodzenia DB.
Jak wybrać dobrą automatykę do bram?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka automatyka do bram jest najlepsza. Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i potrzeby odnośnie jej funkcjonalności. Dla jednych możliwość podłączenia klawiatury do wpisania kodu będzie luksusem, dla innych koniecznością, by dodatkowo zabezpieczyć posesje przed nieproszonymi gośćmi. Bez względu jednak na ewentualne funkcje dodatkowe decydując się na automatykę do bram przesuwnych lub skrzydłowych należy wziąć pod uwagę następujące warunki montażowe:
czy jest możliwość doprowadzenia zasilania do bramy,
ciężar i szerokość skrzydła bramy,
słupki i wymagany kąt otwarcia – w przypadku bram skrzydłowych (czy wymagana jest też opcja „furtki”, czyli częściowego otwarcia),
możliwość zainstalowania listwy zębatej – w przypadku bram przesuwnych,
częstotliwość użytkowania (mała czy duża intensywność pracy).
Co prawda wiele firm oferuje wraz z systemami automatyki usługę montażową i serwisowanie, jednak najlepszym rozwiązaniem jest kupno bramy w komplecie z automatyką. Mamy wówczas pewność, że dany model pasuje do bramy idealnie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana