Zalety osuszania ścian metodą nagrzewania
Osuszanie ścian metodą nagrzewania może odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie nagrzewnic, które ogrzewają pomieszczenie do kilkudziesięciu stopni (ok. 50-60 st. C.). Prowadzi to, do wzmożonego odparowywania wilgoci ze ścian, która następnie jest odprowadzana. Druga metoda wykorzystuje fale mikrofalowe. Generator podgrzewa mokre ściany, przez co wilgoć wypychana jest na zewnątrz i dochodzi do jej odparowania. Jakie są zalety osuszania ścian metodą nagrzewania?
Najważniejsze zalety osuszania ścian metodą nagrzewania
Pierwszą zaletą wykorzystania metody nagrzewania w osuszaniu ścian jest fakt, że należy ona do grupy metod nieinwazyjnych. Oznacza to, że możliwe jest pozbycie się wilgoci z danej powierzchni bez potrzeby naruszania jej struktury. W ten sposób samo osuszanie może odbyć się szybciej, a dodatkowo niewymagane jest prowadzenie prac naprawczych po zakończeniu procesu.
Drugą zaletą jest wysoka dostępność tej metody. Wiele firmy osuszających budynki wyposażona jest w odpowiednie nagrzewnice, dzięki czemu możliwe jest świadczenie przez nie usług związanych z osuszaniem ścian metodą nagrzewania. Tym samym łatwiej znaleźć oferty w różnym przedziale cenowym.
Kolejną zaletą jest możliwość przeprowadzenia równolegle do osuszania ścian dezynsekcji termicznej. Jest to metoda, która wykorzystuje długofalowe działanie wysokich temperatur na insekty znajdujące się w pomieszczeniach. Jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na pozbycie się owadów na różnych stadiach rozwoju – od jaj na dorosłych osobnikach kończąc. Trzeba jednak podkreślić, że nie wszystkie firmy zajmujące się osuszaniem budynków mają w swojej ofercie możliwość przeprowadzenia dezynsekcji termicznej.
Osuszaniem budynków zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, takie jak F.H.U. Tokarski.
Czy osuszanie metodą nagrzewania ma wady?
Osuszanie metodą nagrzewania nie jest uniwersalne. W przypadku, gdy woda dostała się do głębokich struktur budynku, wtedy wymagane będzie skorzystanie z innych metod (w tym metod inwazyjnych). Wybór odpowiedniej jest zadaniem doświadczonych specjalistów, którzy zapoznali się ze stopniem zalania oraz zabudową danego obiektu.
W przypadku metody nagrzewania niezwykle ważne jest, by była ona prowadzona przez ekspertów. Zbyt intensywne nagrzewanie może doprowadzić do uszkodzenia zalanych struktur, co może się objawiać np. pękaniem ścian. Dlatego osuszanie budynków warto zlecać renomowanym firmom.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana