Wycieraczki wewnętrzne i zewnętrzne - podobieństwa i różnice
Wycieraczki wewnętrzne i zewnętrzne, chociaż spełnią tę samą funkcję, służąc przede wszystkim utrzymaniu czystości, różnią się między sobą. Podczas gdy zewnętrzne mają na celu wniesienie do obiektu jak najmniejszej ilości brudów i kurzu, wewnętrzne przyczyniają się do utrzymania estetyki naszego wnętrza. Jakie są inne podobieństwa i różnice między nimi?
Wycieraczki wewnętrzne i zewnętrzne, czyli inaczej wycieraczki systemowe, chronią powierzchnię przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu jesteśmy w stanie utrzymać podłogi i posadzki w należytym porządku. Ilość kurzu, piasku i błota zostaje znacznie ograniczona, co z kolei łączy się z mniejszą częstotliwością sprzątania. Przyjrzyjmy się bliżej zewnętrznym i wewnętrznym wycieraczkom systemowym.
Wycieraczki zewnętrzne
Wycieraczki zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak szczotka, ryps i winyl lub guma. Występują w różnych rozmiarach, wysokościach i modelach. Wycieraczki systemowe zewnętrzne to przede wszystkim wycieraczki czyszczące, majce na celu zatrzymanie jak największej ilości brudu przed wejściem do budynku.
Wycieraczki wewnętrzne
Wycieraczki wewnętrzne są nieco bardziej urozmaicone. Ich funkcja to nie tylko utrzymywanie czystości w pomieszczeniu, lecz również funkcja estetyczna. Urozmaicą każde wnętrze i będą stanowiły dla niego ciekawą formę dekoracji. Wyróżnić możemy aż trzy rodzaje tego typu wycieraczek: osuszające, czyszczące oraz osuszająco-czyszczące. Wszystkie trzy rodzaje oferuje renomowany producent wycieraczek Unimat. W ofercie firmy znajdziemy wycieraczki aluminiowe wewnętrzne i zewnętrzne, odporne na uszkodzenia mechaniczne z wkładem chłonącym wodę i zanieczyszczenia, ażurowe z wysokiej jakości gumy, systemy osadników z odwodnieniem oraz systemy czyszczenia przejazdowego, znajdujące zastosowanie w magazynach i firmach produkcyjnych. Producent poleca także maty antypoślizgowe, zapewniające bezpieczne poruszanie się po schodach.
Zalety wycieraczek systemowych
Systemowe wycieraczki wewnętrzne i zewnętrzne mają wiele zalet. Przede wszystkim sprawiają, że wnętrze prezentuje się elegancko i estetycznie, oraz pozbawione jest zanieczyszczeń. Ponadto, dzięki nim, nasze podłogi będą bardziej żywotne. Pozbawione cząstek brudu, powodujących mikrouszkodzenia oraz nienarażone na zbyt częste używanie silnych i żrących detergentów, będą nam służyły przez długie lata. Bezpieczeństwo to ich kolejna funkcja. Wchłaniają one bowiem także wodę z obuwia, zapobiegając tym samym poślizgnięciu się ich użytkowników. Chwalą sobie oni także ich wygodę oraz funkcjonalność, a także łatwość konserwacji i czyszczenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana