Walory użytkowe rusztowań jezdnych
Rusztowanie budowlane to sprzęt niezbędny do wykonywania pewnych zasadniczych prac na placu budowy, np. stawiania i wykańczania elewacji ścian. Współczesny rynek oferuje ekipom budowlanych szereg rozwiązań z tej kategorii – jednym z nich, cieszącym się bardzo dużym uznaniem, są rusztowania jezdne. Jakie są ich zalety, dlaczego warto się na nie zdecydować?
Czym są rusztowania jezdne?
Podobnie jak i inne rozwiązania z tej kategorii, rusztowania jezdne to konstrukcje umożliwiające łatwe i wygodne wykonywane prac na dużych wysokościach. Ich przewagą na drabiną bądź mechanicznym podnośnikiem jest fakt, że wyposażone są w szeroki podest, który umożliwia korzystanie z nich kilku osobom naraz, przechowywanie potrzebnych sprzętów i materiałów, a także pracę na dużym odcinku danej powierzchni, np. zewnętrznej elewacji budynku. Tym, co szczególnie wyróżnia rusztowania jezdne od innych rusztowań są rolki jezdne, które umożliwiają przemieszczenie rusztowania w inne miejsce bez konieczności rozkładania go. Zazwyczaj tego typu rusztowania wykonywane są z aluminium, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, odpornością na czynniki atmosferyczne oraz lekkością.
Walory rusztowań jezdnych
Wiemy już, czym rusztowanie jezdne różni się od innych. Co jednak dla użytkownika rusztowania wynika z tego, że rusztowanie można przemieścić bez demontażu? Przede wszystkim znacznie skraca to czas potrzebny do wykonania pracy – po zakończeniu pracy na danym odcinku pionowej powierzchni wystarczy zejść z rusztowania, zwolnić hamulec blokujący ruch rolek i przesunąć rusztowania w miejsce, gdzie będzie potrzebne. Nie ma potrzeby wstrzymywać prac i tracić czasu na demontaż rusztowania i montowanie go w innym miejscu. Rolki ułatwiają również transport rusztowania oraz jego przechowywanie po zakończeniu prac.
Niższe koszty
W jaki sposób zastosowanie rusztowania jezdnego może obniżyć koszty wykonania danej pracy przy budynku?
- Aby uniknąć konieczności powtarzającego się montażu i demontażu tradycyjnego, nieruchomego rusztowania, ekipy budowlane zazwyczaj korzystają z konstrukcji jak najbardziej rozbudowanych – mówi przedstawiciel firmy Euro-Rusztowania – Takich, które umożliwiają pracę np. na całej ścianie domu. I choć rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas i przyspieszyć prace, wiąże się z większym nakładem finansowym, ponieważ im bardziej rozbudowany jest system, tym większy jego koszt. Decydując się na mniejsze, ale ruchome rusztowanie, możemy te koszty znacząco obniżyć.
Prosta konstrukcja
Rusztowania jezdne skonstruowane są zazwyczaj na podstawie modułów, które można łatwo rozkładać, składać i łączyć ze sobą bez użycia dodatkowych narzędzi. Przygotowanie takiego rusztowania do pracy to kwestia właściwie kilku minut. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w użytku nie tylko profesjonalnych ekip, ale również osób prywatnych, które samodzielnie chcą przeprowadzić prosty remont domu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana