Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy - opis zabiegu
![Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy - opis zabiegu Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy - opis zabiegu](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-130179-4675-waginoplastyka-czyli-plastyka-pochwy-opis-zabiegu.jpg)
Narodziny dziecka to niewątpliwie jedno z najbardziej radosnych wydarzeń w życiu, jednak sam porób nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Zdarza się, że w jego czasie pochwa nie tylko mocno się rozciąga, ale też pęka lub jest nacinana. Konsekwencją dla kobiety może być utrata przyjemności z seksu. Rozwiązaniem tego problemu jest waginoplastyka, czyli plastyka pochwy.
Szerokość pochwy, która uległa rozciągnięciu lub pęknięciu np. podczas porodu można skorygować chirurgicznie. Taki zabieg nazywamy waginoplastyką pochwy. Jego procedura jest bardzo prosta, a gojenie po plastyce pochwy zamyka się zwykle w 2 miesiącach, w związku z czym coraz więcej kobiet decyduje się na taki krok.Po co wykonuje się waginoplastykę?
Jak wspomnieliśmy już we wstępie, korekcja szerokości pochwy ma na celu poprawę jakości życia seksualnego kobiety. Waginoplastykę nazywamy też czasem uelastycznieniem, gdyż sedno zabiegu tkwi właśnie w przywróceniu napięcia mięśni pochwy. Utrata elastyczności w okolicach intymnych jest zjawiskiem niezwykle częstym, ponieważ większość kobiet podczas porodu doznaje urazu pochwy. Plastyka pochwy pozwala więc usunąć negatywne skutki porodu, a nawet wielu porodów. Oznacza to, że nawet matka kilku dzieci może odzyskać pełną satysfakcję z seksu. Przebyty zabieg nie jest przeciwwskazaniem do ponownego zajścia w ciążę.Ja przebiega zabieg waginoplastyki?
Plastykę pochwy wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg nie jest trudny ani szczególnie czasochłonny – trwa od 40 minut do maksymalnie 1,5 godziny. Podczas waginoplastyki lekarz ginekolog nacina tylną ścianę pochwy w celu usunięcia nadmiaru tkanek. Następnie zszywa mięśnie i śluzówkę z użyciem rozpuszczalnych nici. Pacjentka po zabiegu powinna pozostać pod obserwacją przez około dobę, następnie może wrócić do domu. Tydzień po zabiegu należy odbyć wizytę kontrolną, natomiast przez około 2 tygodnie mogą utrzymywać się dolegliwości, takie jak bolesność, obrzęk i zasinienie krocza oraz podwyższona temperatura. Pomocne mogą więc okazać się łagodne leki przeciwbólowe, dostępne w aptece bez recepty, a także polecany przez portal kobiecesprawy24.pl preparat do przemywania ran Granudacyn. Bardzo ważne jest, by pacjentka w trakcie rekonwalescencji zachowała szczególną dbałość o higienę. Pełne wygojenie pochwy po zabiegu zamyka się w okresie około 2 miesięcy. Po upływie tego czasu kobieta może wrócić do aktywności seksualnej.Przeciwwskazania do waginoplastyki
Zabiegu plastyki pochwy, ze względów bezpieczeństwa, nie wykonuje się u osób cierpiących na nowotwory lub inne schorzenia, pacjentek z zaburzeniami krzepliwości krwi oraz kobiet w ciąży lub planujących ciążę w najbliższym czasie. Ponieważ waginoplastykę przeprowadza się pod znieczuleniem, konieczne będzie wykonanie podstawowych badań krwi i moczu, a także EKG i RTG klatki piersiowej. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja
Fenda Zakład zwalczania szkodników Beata Gruszka
woj. kujawsko-pomorskie87-800 Włocławek, Ostrowska 16 lok. 103
-
Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja
Ipest
woj. dolnośląskie50-454 Wrocław, gen. Kniaziewicza 15 lok. 1A
-
Medycyna naturalna
Centrum Akupunktury Klasycznej Roman Szymula
woj. pomorskie80-464 Gdańsk, Drzewieckiego 9 lok. 6
-
Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja
Owadek Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja
woj. śląskie44-300 Wodzisław Śląski, Rodzinna 19