W jaki sposób powstają wizualizacje 3d?
Wizualizacje 3D stanowią dzisiaj jedną z najlepszych technik prezentacji produktów oraz usług. W odróżnieniu od tradycyjnych sesji fotograficznych dają możliwość zobaczenia niezwykle realnego obrazu. W jaki sposób powstają nowoczesne i jakże atrakcyjne wizualizacje 3D? Trzeba przyznać, że cyfrowa technologia zapewnia obecnie coraz więcej możliwości. Dowiedz się więcej!
Czym są interaktywne modele 3D?
Technologia komputerowa daje możliwość najbardziej pełnego odwzorowania konkretnych cech danego produktu czy przestrzeni. Jak potwierdzają specjaliści ze Studia Wizualizacji Senteria, właśnie dzięki wizualizacjom 3D udaje się odtworzyć realne wnętrze, kreując układ z doborem optymalnej perspektywy czy pod preferowanym kątem widzenia. Efektem ma być odbiór modelu wraz z jego szczegółami, który jest najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Warto dodać, że wizualizacje 3D pozwalają doskonale zaprezentować kształt danego obiektu, fakturę materiałów, a nawet odpowiedni kąt padania światła na dany element. Wszystko po to, by odbiorca mógł przekonać się, jak naprawdę wygląda dany produkt czy określona przestrzeń, spoglądając na ekran komputera bez konieczności fizycznej obecności albo bezpośredniego kontaktu.
Jak powstaje cyfrowy model produktu?
Wizualizacje 3D są niezwykle realistyczne, do tego pozwalają odbiorcy modyfikować model albo sprawdzać jego funkcje przy uwzględnieniu własnych preferencji. Zastosowanie prezentacji oferty właśnie w takim formacie jest nie tylko ukłonem w stronę innowacyjnej technologii. Okazuje się, że dzisiaj jest to konieczne, by w obliczu ogromnej konkurencji, jaka jest obecna praktycznie w każdej branży, móc zyskać przewagę i liczyć na zainteresowanie potencjalnych klientów. Należy też dodać, że zamawianie cyfrowych modeli tego rodzaju jest bardzo często znacznie tańsze, niż realizacja standardowych sesji fotograficznych. Na efekty wizualizacji 3D czeka się też znacznie krócej.
Proces powstawania cyfrowych modeli przebiega w pełni komputerowo. Jest to tzw. rendering, który grafik wykonuje na podstawie realnego produktu, zdjęć, szkiców albo rysunków. Przede wszystkim budowana jest geometria, czyli przestrzeń modelu, później nakładane zostają struktury z zastosowaniem mapy bitowej. W kolejnym etapie specjalista dodaje oświetlenie i ustawia kamery, aby wywołać określone zjawiska optyczne. Najczęściej to po wykonaniu tych prac zamawiający wizualizację 3D może ocenić projekt i zasugerować ewentualne zmiany, aby ostateczna obróbka przyniosła zamierzony efekt.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana