Szkolenia i treningi przydatne dla dziennikarzy
Zawód dziennikarza, szczególnie gdy jest on osobom pracującą głosem, np. w radio, wymaga ciągłego doskonalenia. Dotyczy to przede wszystkim umiejętności pozwalających na wydajne i komfortowe wykorzystywanie narządu mowy. Kursy dla osób pracujących głosem polecane są zarówno początkującym adeptom sztuki dziennikarskiej, jak i doświadczonym wyjadaczom tej profesji. Sprawdźmy zatem, z jakich szkoleń mogą skorzystać dziennikarze?
Jakie szkolenia pomagają dziennikarzom pracującym głosem?
Dziennikarze, dla których głos jest narzędziem pracy, powinni poszukiwać kursów z zakresu szeroko pojętej emisji głosu. Szkolenia tego typu pozwolą im na opanowanie podstawowych i zaawansowanych sposobów operowania głosem. Uczestnicy takich zajęć poznają techniki właściwego oddychania, będącego fundamentem w pracy głosem. Uczą się też prawidłowej artykulacji, odpowiedzialnej za estetykę wypowiedzi. Najlepsze efekty daje udział w szkoleniach, prowadzonych przez osoby, które same pracują głosem, a więc mają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także ogromne doświadczenie. Takich fachowców można spotkać na kursach, oferowanych przez ACTIO — Mowa Publiczna z Warszawy. Firma ta od prawie ćwierć wieku organizuje profesjonalne szkolenia, przeznaczone dla dziennikarzy i osób występujących publicznie, które chcą poprawić jakość swoich wypowiedzi.
Dlaczego warto doskonalić swój głos?
Powodów, dla których dziennikarze i osoby przemawiające publicznie powinny trenować i dbać o swój głos jest kilka. Pierwszy to komfort pracy. Dzięki regularnym ćwiczeniom z emisji głosu nie musimy się martwić, że podczas wystąpienia dopadnie nas chrypka lub poczujemy zmęczenie. Drugim argumentem przemawiającym za szkoleniem głosu jest jego jakość. Systematycznie trenowany głos brzmi dźwięczniej i bardziej profesjonalnie. Nic więc dziwnego, że zajęcia w formie treningów dla dziennikarzy zyskują na popularności, a ich formuła poszerza się o nowe zagadnienia. Poza wspomnianą już emisją głosu, szkolenia dla osób pracujących głosem, mogą obejmować konsultację ze specjalistą od autoprezentacji oraz kreowania własnego wizerunku, a także logopedą medialnym, zajmującym się pomocą w eliminacji zaburzeń mowy, mogących przeszkadzać w wystąpieniach publicznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana