Rola i znaczenie przydomowej oczyszczalni ścieków
Twoja posesja znajduje się z dala od jakiejkolwiek sieci kanalizacyjnej? Nie sposób wyobrazić sobie domu bez możliwości odprowadzania ścieków. Rozwiązaniem na takie przypadki są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Stanowią one świetną alternatywę dla przestarzałego już szamba. Czym charakteryzuje się i jaką funkcję pełni przydomowa oczyszczalnia? Poznaj jej sposób działania oraz największe zalety.
Czym jest i za co odpowiada przydomowa oczyszczalnia ścieków?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków najczęściej znajdują się w gminach o rozproszonej zabudowie, gdzie podłączenie działek budowlanych do sieci kanalizacyjnych często jest nieopłacalne bądź wręcz niemożliwe.
Oczyszczalnie takie umożliwiają przechowywanie ścieków produkowanych przez gospodarstwo domowe w podziemnym zbiorniku nieopodal domu. Ścieki doprowadzane są do oczyszczalni za pomocą rur instalacji kanalizacyjnej.
W zbiorniku dochodzi do oczyszczania ścieków. Ten proces obejmuje zarówno oczyszczanie beztlenowe, jak i tlenowe. Polega ono na rozłożeniu ścieków na nieszkodliwe dla środowiska związki. Następnie zostają one odprowadzone do rzeki lub gruntu. Częstą praktyką jest również wykopanie sztucznego rowu wodnego.
Pamiętaj, że podstawą do prawidłowego działania oczyszczalni jest wybór wysokiej jakości zbiornika. To zagwarantuje bezpieczeństwo oraz niezawodność całej instalacji. Takie wyroby oferuje Zakład Przetwórstwa Tworzyw Ireneusza Krackiego. Firma działa głównie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - największe zalety
Znasz już podstawowe zasady działania przydomowych oczyszczalni ścieków. Teraz czas na poznanie korzyści płynących z takiego rozwiązania. Zastanawiasz się, czy takie oczyszczalnie są opłacalną dla gospodarstwa inwestycją?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to przede wszystkim niskie koszty eksploatacji. Sama inwestycja w oczyszczalnię może nieco obciążyć Twój budżet, ale według szacunków powinna ona zwrócić się już po około 4 latach.
Za takim rozwiązaniem przemawia również ekologiczność. Przydomowe oczyszczalnie są dużo bardziej przyjazne dla środowiska od tradycyjnych szamb. Co więcej, ich eksploatacja nie wymaga tak naprawdę żadnego wysiłku. Działanie urządzenia jest w pełni zautomatyzowane.
Kolejną zaletą inwestycji w przydomową oczyszczalnię jest jej trwałość. System taki bez problemu posłuży Ci przynajmniej przez kilka następnych lat. Sama instalacja rzadko kiedy wymaga serwisu, a najwyższej jakości produkty dają możliwość eksploatacji oczyszczalni nawet do 20-30 lat.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana