Rodzaje mikrociągników
Do realizacji prac ogrodowych czy porządkowych w przestrzeni publicznej wykorzystywane są mikrociągniki. To kompaktowe maszyny jezdniowe obsługiwane przez operatora. Poruszają się na czterech kołach i, chociaż mają mniejszą moc niż ich większe odpowiedniki, wyprzedzają je pod względem mobilności, łatwości obsługi oraz kosztów eksploatacji. Zobacz dostępne rodzaje tych pojazdów.
Mikrociągniki cieszą się popularnością ze względu na swoje kompaktowe rozmiary oraz szerokie możliwości zastosowania. Mogą służyć do porządkowania terenu, przygotowywania go do prac ziemnych, odśnieżania czy koszenia. Wszystko zależy od tego, w jakie elementy dodatkowe zdecydujesz się go zaopatrzyć. Istotny jest też rodzaj mikrociągnika, a tych wyróżniamy kilka, m.in. przegubowe, jednoosiowe, z kabiną lub przednią osią skrętną.
Mikrociągniki z kabinami
Mikrociągniki z kabinami wydają się najpopularniejszą grupą produktów w swojej klasie. To oczywiste, ponieważ zapewniają operatorowi wyjątkowy komfort i umożliwiają pracę nawet w trudnych warunkach. Chronią przed wiatrem i opadami, a niektóre nawet są ogrzewane. Takie wyposażenie umożliwia nie tylko sezonowe, ale też całoroczne korzystanie z mikrociągnika do prac w gospodarstwie czy przestrzeni publicznej. Zaskakujący może być fakt, że, podobnie jak samochody, te pojazdy występują w kilku standardach. Możesz zdecydować się na model klasyczny, a nawet komfortowy. Będzie nowoczesny nie tylko pod względem wyglądu, ale też zapewni szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak halogeny, światła ostrzegawcze, wspomaganie kierownicy, radioodbiornik, amortyzowany fotel kierowcy. U dystrybutora Agroparts można zamówić mikrociągnik wyposażony w inne, potrzebne do realizacji zadań elementy (zaczepy, obciążniki kół, belki).
Inne rodzaje mikrociągników
Oprócz pojazdów z kabinami można wyróżnić kilka innych rodzajów mikrociągników. Należą do nich:
- mikrociągniki z przednią osią skrętną,
- przegubowe,
- mikrociągniki jednoosiowe.
Dzięki dostępności różnych modeli maszyn jezdniowych inwestor może zdecydować się na pojazd, który pod względem standardu wyposażenia, rozmiaru, mocy czy osiągów dopasuje się do realizowanych z jego wykorzystaniem zadań. Najczęściej nowoczesne mikrociągniki znajdują zastosowanie w:
- małopowierzchniowych gospodarstwach rolniczych lub ogrodniczych,
- przestrzeni publicznej do prac komunalnych,
- spółdzielniach mieszkaniowych,
- gospodarstwach sadowniczych,
- zakładach zajmujących się utrzymaniem zieleni miejskiej.
Są wykorzystywane do wielu prac porządkowych i przygotowujących, a także do odśnieżania czy koszenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana