Płytki podłogowe betonopodobne – w jakich wnętrzach się sprawdzą?
Materiał wybrany do wykonania posadzki ma duży wpływ na to, jak będzie prezentowała się cała aranżacja ze względu na znaczną powierzchnię, którą zajmuje, stanowiąc tło dla ustawianych we wnętrzu mebli. Będzie on również przesądzał o funkcjonalności pomieszczenia, stąd przy podejmowaniu decyzji o zakupie, warto wziąć pod uwagę pełną charakterystykę wyrobu, a nie tylko aspekty wizualne. Dotyczy to zwłaszcza modnego betonu architektonicznego.
Z czego wynika popularność betonu architektonicznego?
Beton architektoniczny jest materiałem, który coraz częściej gości w eleganckich wnętrzach, choć jego rodowód to bardzo surowe i proste pod względem formy konstrukcje czysto użytkowe, będące pokłosiem modnego swego czasu brutalizmu odkrywanego na nowo przez architektów tworzących obiekty inspirowane stylem industrialnym lub modernizmem. Beton przyciąga swym chłodem wynikającym zarówno z cech samego materiału, jak i jego kolorystyki. Ważnym elementem wpływającym na popularność tego rodzaju wykończeń będzie też rozmaitość barw wynikająca z zawierających wiele odcieni szarości delikatnych plam oraz celowo wykonywanych w powierzchni porów, wżerów, a nawet specjalnie tworzonych bruzd i wgłębień. Ułożenie surowego betonu jako posadzki wiązałoby się z wieloma problemami wynikającymi z nasiąkliwości, która sprzyjałaby zbieraniu zabrudzeń, tendencji do wychładzania się jego powierzchni, a także trudnościami z utrzymaniem w czystości oraz podatnością na ścieranie. Z uwagi na te niedogodności, dla uzyskania podobnych efektów korzysta się m.in. z płytek podłogowych betonopodobnych, będących starannie wykonanym gresem szkliwionym.
Gdzie można użyć płytek betonopodobnych?
Gresowe płytki betonopodobne, dostępne w hurtowni płytek gresowych Gresowo, wyróżniają się wysoką twardością i atrakcyjnym wyglądem, a za sprawą szkliwionej powierzchni są bardzo odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Podłogi, które zostaną nim wyłożone, nie będą zbyt łatwo przyjmowały zabrudzeń i okażą się łatwe w czyszczeniu. Sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach – nie tylko w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach, ale także pokojach dziennych. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wykorzystać je na ścianach. Dzięki mrozoodporności można ich również używać na zewnątrz np. na tarasach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana