Na czym polega współpraca z agencją pracy tymczasowej?
![Na czym polega współpraca z agencją pracy tymczasowej? Na czym polega współpraca z agencją pracy tymczasowej?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-182733-na-czym-polega-wspolpraca-z-agencja-pracy-tymczasowej.jpg)
Wielu osobom agencja pracy tymczasowej może kojarzyć się z wykonywaniem obowiązków ponad swoje siły czy też niskim wynagrodzeniem. Nic bardziej mylnego. Taka forma zatrudnienia sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy pracownik przez dłuższy czas nie może znaleźć wymarzonego stanowiska bądź posiada inne zobowiązania. Decydując się na nawiązanie kontaktu z takim miejscem warto jest znać kilka zasad. Na czym polega współpraca z agencją pracy tymczasowej? Podpowiadamy.
Agencja pracy tymczasowej a specyfika działania
Mimo, że praca tymczasowa jest niezwykle popularna, wciąż niewiele osób wie, na jakiej podstawie działają tego typu agencje. Regulacji prawnych jest naprawdę dużo, między innymi to ustawa z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnieniu pracowników tymczasowych czy rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 stycznia 2009 r. w sprawie agencji zatrudnienia.
Agencje pracy wysyłają potencjalnych pracowników do konkretnych pracodawców, zgodnie ze zgłoszonym przez nich zapotrzebowaniem. To właśnie rekruterzy odpowiedzialni są za przeprowadzanie rozmów z kandydatami i wyłonienie z nich posiadających konkretne umiejętności bądź kwalifikacje.
Zatrudnienie polega na utworzenie trójstronnego stosunku pracy pomiędzy agencją, pracownikiem a zleceniodawcą. Podmiotem zatrudniającym jest sama agencja pracy Fast Service i to ona wypłaca należne wynagrodzenie. Z punktu widzenia pracodawcy ma to również wiele zalet. Przede wszystkim posiada stały dostęp do zasobów siły roboczej, które są potrzebne zwłaszcza w pracach sezonowych bądź brakach kadrowych. Pracownicy zaś mają zaoferowany dostęp do wielu zleceń.
Umowa o pracę tymczasową
Gdy mowa jest o pracy tymczasowej w kraju bądź za granicą, nie można zapomnieć o wystawieniu umowy. To na jej podstawie pracownik może wykonywać powierzone mu zadania. Proces jej zawierania rozpoczyna umowa cywilnoprawna ze zleceniodawcą. Na jej podstawie zwykle określa się wymagania kwalifikacyjne, planowany okres świadczenia pracy, wymiar czasu oraz miejsce jej wykonywania, a przede wszystkim rodzaj pełnionych obowiązków.
Wszystkie te ustalenia uprawniają agencję do rozpoczęcia procesu rekrutacji na konkretne stanowisko. Po selekcji odpowiedniej osoby to agencja nadal prowadzi jego dokumentację, ponieważ to od niej otrzymuje wynagrodzenie na podstawie umowy. Określa się w niej datę zawarcia, strony oraz rodzaj wykonywanych obowiązków. W końcowej sekcji zawierana jest również informacja o wysokości wynagrodzenia oraz sposób i termin jego wypłacania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Przedszkola niepubliczne
Art Benata Beata Łęska-Jasiak
woj. mazowieckie02-609 Warszawa, Szarotki 6 lok. 7
-
Przedszkola niepubliczne
Kubuś Niepubliczne przedszkole
woj. kujawsko-pomorskie86-300 Grudziądz, Mieszka I 9
-
Języki obce - nauka
Future Centre Language Solutions Sp. z o. o.
woj. mazowieckie02-793 Warszawa, Przy Bażantarni 13 lok. 312
-
Nauczanie indywidualne, korepetycje
Akademia Ucznia Joanna Kupczak
woj. lubelskie23-400 Biłgoraj, 3 Maja 88