Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych?
Pompy wtryskowe to bardzo ważny element każdego układu paliwowego samochodu. Choć są to urządzenia o bardzo wysokiej trwałości, z czasem zużywają się i mogą w nich występować usterki. Uszkodzone i wyeksploatowane pompy można na szczęście uratować i przywrócić im dawną sprawność – jest to możliwe dzięki przeprowadzeniu profesjonalnej regeneracji. Na czym ona polega i kiedy można ją przeprowadzić?
Czym jest i na czym polega regeneracja pomp?
Regeneracja pomp wtryskowych to usługa polegająca na odnowieniu urządzenia i przywróceniu jej stanu technicznego zbliżonego do pierwotnej jakości. Po odpowiednio przeprowadzonej regeneracji pompa nie odbiera znacząco pod względem efektywności pracy od urządzenia fabrycznie nowego. Cała procedura składa się z kilku etapów:
- demontaż pompy – po odłączeniu jej od silnika, pompa jest rozbierana na poszczególne elementy,
- czyszczenie – komponenty pompy są dokładnie oczyszczane, zazwyczaj przy użyciu myjek ultradźwiękowych, które skutecznie usuwają resztki paliwa i inne zanieczyszczenia,
- inspekcja – oczyszczone elementy pompy poddawane są oględzinom w celu weryfikacji ich stanu,
- wymiana części – elementy uszkodzone lub wyeksploatowane w stopniu uniemożliwiającym ich dalsze używanie są zastępowane nowymi,
- montaż urządzenia – skompletowana pompa jest składana z powrotem
- testy – przy użyciu stołu probierczego sprawdza się, czy parametry pracy odpowiadają domyślnym
Gotowa pompa może zostać z powrotem zainstalowana w samochodzie i sprawdzona podczas jazdy próbnej. W ten sposób w praktyce sprawdza się, czy wszystkie usterki pompy zostały wyeliminowane. Usługę profesjonalnej regeneracji pomp wtryskowych znajdziemy w ofercie serwisu Silesia Cars Center.
Czemu warto zdecydować się na regenerację pompy?
Regeneracja to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć w przypadku uszkodzonej pompy wtryskowej. Przywracając pompę do jej pierwotnego stanu można znacznie poprawić jej działanie i wydłużyć żywotność. To duża przewaga nad zwykłą naprawą, która wykonywana jest wyłącznie w celu usunięcia bieżącej usterki, ale nie podnosi sprawności urządzenia – niedługo po naprawie pompa może ulec ponownemu uszkodzeniu. Regeneracja jest również dużo tańsza, niż kupno zupełnie nowego urządzenia, a uzyskiwane efekty są bardzo podobne. Dlatego specjaliści zgodnie zalecają jej wykonanie, kiedy pompa ulegnie uszkodzeniu lub w wyniku wyeksploatowania spada jej wydajność. Nie przeprowadza się jej jedynie na bardzo zniszczonych urządzeniach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana