Na czym polega obkurczanie pochwy?
Zabiegi ginekologii estetycznej stają się coraz bardziej popularne i dostępne. Kobiety śmielej mówią o swoich intymnych problemach i szukają odpowiednich dla siebie rozwiązań. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi ginekologii estetycznej, ponieważ odchodzi ona od skalpela w stronę nowocześniejszych rozwiązań, mniej inwazyjnych, a co za tym idzie, bardziej pożądanych. Jeszcze niedawno satysfakcjonujące efekty w plastyce pochwy mogły przynieść wyłącznie operacje. Dziś możemy znacznie ujędrnić i zwęzić pochwę za pomocą nowoczesnego lasera. Zabieg ten nazywamy laserowym obkurczaniem pochwy. Na czym polega, jak działa laser i co warto wiedzieć o zabiegu?
Laserowe obkurczanie pochwy – opis zabiegu
Do pochwy pacjentki wprowadzana jest specjalna głowica, przez którą wiązka lasera oddziałuje na pochwę oraz okolicę jej przedsionka. Energia lasera rozgrzewa naświetlaną tkankę i zawarty w niej kolagen. W wyniku tego kolagen zaczyna się obkurczać. Jego włókna stają się krótsze, grubsze i to właśnie dzięki temu następuje obkurczanie błony śluzowej pochwy. Laser pobudza procesy wytwarzania nowego kolagenu, a to zwiększa napięcie tkanek, niweluje skutki rozluźnienia pochwy, zmniejsza jej wiotkość. Pochwa staje się wyraźnie ciaśniejsza. Po zabiegu poprawia się komfort współżycia, a doznania seksualne kobiety się polepszają. Zabieg tego rodzaju polecany jest także kobietom, które borykają się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Problem ten dotyka bardzo wielu kobiet, a przyczyn jest bardzo wiele: porody siłami natury, duża waga urodzeniowa dziecka, menopauza. Na wysiłkowe nietrzymanie moczu bardziej narażone są kobiety otyłe, kobiety wykonujące ciężkie prace fizyczne na co dzień i nałogowe palaczki tytoniu. Zabieg obkurczania pochwy jest mało inwazyjny, trwa zaledwie 30 minut, a po jego wykonaniu można swobodnie wrócić do normalnego trybu życia. Co prawda zalecana jest 30-dniowa wstrzemięźliwość seksualna po zabiegu, ale zabieg zdecydowanie jest tego wart – mówi nam przedstawicielka gabinetu ginekologicznego kliniki Sofimed z Krakowa. Potwierdza to wiele zadowolonych pacjentek.Jak utrzymać efekty zabiegu?
Aby utrzymać efekty zabiegu jak najdłużej, należy regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy – by je zidentyfikować, wystarczy przerwać strumień moczu podczas jego oddawania. To te mięśnie, których użyliśmy. Ćwiczenia polegają na zaciskaniu mięśni pochwy i odbytu na około 8-10 sekund i powtarzaniu tej czynności w krótkich odstępach czasu. Zaczynamy od kilku powtórzeń, z czasem dochodząc do nawet ponad dwudziestu. Dobrze wyćwiczone mięśnie zwiększają satysfakcję seksualną zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na wysiłkowe nietrzymanie moczu czy wypadanie pęcherza. Po wykonaniu zabiegu laserowego obkurczania pochwy warto zacząć je wykonywać.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana