Na czym polega alkalizacja zboża?
Żeby odpowiednio dostosować żywienie i jednocześnie uniknąć podklinicznych kwasic szkodliwych dla zwierząt stosuje się m.in. alkalizację zbóż. Jest to również sposób na obniżenie kosztów pokarmu. Alkalizacja zbóż to technika uszlachetniania, dzięki której możliwe jest podniesienie wartości żywieniowych zboża i kukurydzy. Na czym polega alkalizacja i na co w związku z nią należy zwrócić uwagę?
Czym jest alkalizacja zboża?
Dzięki zabiegowi zaspokojone zostają potrzeby bytowe i produkcyjne. Zwiększa się również zdrowotność zwierząt. Alkalizacji poddawać można suche, niedosuszone lub wilgotne zboże. W efekcie wzrasta w nim zawartość białka o ok. 5% oraz pH do 8,5. Profesjonalne preparaty i doradztwo w procesie alkalizacji zboża posiada renomowany i nowoczesny dystrybutor Maxammon. Firma współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym i skupia załogę złożoną z wykwalifikowanych specjalistów zootechniki w zakresie żywienia zwierząt. Personel wykonuje badania paszy przed i po procesie alkalizacji. Firma wyróżnia się indywidualnym podejściem i opieką nad każdym klientem. To również możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa żywieniowego i dopasowania właściwych dawek dla hodowców.
Skuteczna alkalizacja preparatem enzymatycznym Maxammon
Aby alkalizacja zboża była przeprowadzona we właściwy sposób i przyniosła oczekiwane skutki, musi zostać zastosowany preparat enzymatyczny. Najbardziej efektywnym produktem w tej kwestii jest cieszący się uznaniem Maxammon. Enzymy w nim zawarte przekształcają dodany mocznik w wodorowęglan amonu, podnosząc zawartość białka oraz poziom pH zboża. Reakcja ta ma dwa etapy. W pierwszym z nich z mocznika powstaje amoniak, który przechodzi przez wszystkie warstwy ziarna. Dzięki temu zboże zostaje zabezpieczone przed szkodnikami i procesami starzenia. Następnie amoniak wiązany jest wewnątrz ziarna w wodorowęglan amonu, który podwyższa pH oraz tworzy źródło azotu w żwaczu.
Jak przygotować się do alkalizacji zboża?
Chociaż znaczne zwiększenie sprzedaży preparatu Maxammon przypada na sezon czerwiec-październik, nastawianie się na zakup i zdobywanie wiedzy o jego stosowaniu tylko w tym okresie nie jest najlepszym podejściem. Produkt sprzedawany jest przez cały rok. Podobnie jak udzielane doradztwo względem indywidualnego klienta. Dlatego warto skontaktować się ze sprzedawcą także poza sezonem. Pozwoli to uzyskać szczegółową wiedzę, poznać dodatkowe atuty alkalizacji i precyzyjnie, bez pośpiechu zaplanować wdrożenie zabiegu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana