Miniładowarki. Uniwersalny sprzęt nie tylko na budowę
Miniładowarki to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych urządzeń, które zalicza się do kategorii minimaszyn. Ich zastosowanie jest wyjątkowo uniwersalne. Mogą być stosowane m.in. na dużych, jak i małych placach budowy. Główną cechą urządzeń jest możliwość zastosowania przy tego typu maszynach szerokiej gamy dodatkowego sprzętu – zwiększając ich funkcjonalność.
Charakterystyka miniładowarek
Maszyny budowlane o charakterze kompaktowym cieszą się coraz większym zainteresowaniem – nie tylko na placach budowy, ale również w wielu innych obszarach np. rolnictwie. W porównaniu do standardowego odpowiednika miniładowarka jest dużo bardziej mobilna i umożliwia, dostanie się do praktycznie każdego miejsca na terenie budowy, czy w gospodarstwie.
Do najważniejszych cech tych urządzeń można zaliczyć:
- kompaktowe wymiary,
- zwrotność,
- mobilność,
- dodatkowy osprzęt,
- duża uniwersalność.
- Miniładowarki cechuje bardzo duża moc silnika w porównaniu do wielkości maszyny. Dzięki temu zyskuje się możliwość otrzymania sprzętu wydajnego i niezwykle uniwersalnego. Zależnie od zapotrzebowania, można wybrać pomiędzy miniładowarkami kołowymi lub tymi z napędem gąsienicowym. Warto przy tym uwzględnić strukturę terenu, na którym będzie działać urządzenie – wyjaśnia specjalista z firmy SUNWARD POLSKA Sp. z o.o.
Ładowność i udźwig miniładowarek – co warto o nich wiedzieć?
Istotnym aspektem miniładowarek, który wyróżnia je na tle innych maszyn gospodarczych, czy budowlanych, jest ich udźwig. Dla przykładu – kompaktowa ładowarka, która wyposażona została w łyżkę o pojemności 0,8 m3 jest w stanie podnieść do 4 ton ciężaru, bez obaw, że pod wpływem podnoszonej masy ulegnie ona przewróceniu się. Dodatkowo tego samego typu sprzęt może wykonać bezpieczny pełny obrót z masą do 3 ton. W przypadku minimaszyn wyniki te są niezwykle zadowalające. Istotnym aspektem urządzeń kompaktowych jest także ich stosunkowo bardzo prosta konstrukcja, która pozwala na szybkie i sprawne wykonywanie jakichkolwiek napraw.
Bogate wyposażenie dodatkowe
Dla wielu nabywców miniładowarek istotną kwestią jest samo wyposażenie. Maszyny te charakteryzują się dużym zapleczem dodatkowych „końcówek”. Nie licząc standardowej łyżki, którą wykorzystać można do transportowania np. materiałów sypkich na budowie, czy ładowania gnojowicy w gospodarstwie rolnym, można wyposażyć ją np. w widły do podnoszenia dużych ciężarów. Dzięki takiemu rozwiązaniu miniładowarka może skutecznie transportować palety o dużej masie na przestrzeni magazynu, czy podczas rozładowywania samochodu ciężarowego.
Dobór odpowiedniej miniładowarki jest kwestią indywidualną. Za jej wyborem przemawia przede wszystkim bardzo duża różnorodność osprzętu dodatkowego, pozwalającego na wykonywanie szerokiego zakresu prac. Jest to ceniona maszyna kompaktowa na każdej budowie, która umożliwia, dostanie się w wiele miejsc niedostępnych dla standardowych rozmiarów maszyn. Właśnie z tego względu miniładowarki często wybierane są przez gospodarstwa rolne, zakłady produkcyjne, czy nawet hale magazynowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana