Metody łączenia taśm przenośnikowych
Taśmy przenośnikowe znajdują zastosowanie między innymi w branży budowlanej, meblowej, spożywczej, wydobywczej czy farmaceutycznej. Pozwalają na szybkie i sprawne transportowanie określonych produktów lub surowców. Przyspieszają pracę i odciążają pracowników. Czy wiesz, w jaki sposób się je łączy? Poznaj dwie najczęściej stosowane w tym celu metody!
Taśmy przenośnikowe – zastosowanie i krótka charakterystyka
Zastanawiasz się, gdzie najczęściej wykorzystuje się nowoczesne taśmy przenośnikowe? Chociaż tego typu produkty najczęściej stanowią wyposażenie hal produkcyjnych, stanowią też element roboczy wielu maszyn i urządzeń stosowanych w fabrykach, kopalniach czy na placach budowy. Co ciekawe, wszyscy korzystamy z nich prawie każdego dnia podczas zakupów w supermarketach. W końcu wszystkie nowoczesne boksy kasowe działają właśnie dzięki nim.
Taśmy w oczywisty sposób różnią się między sobą. – Proponowane przez naszą firmę produkty różnią się poszczególnymi, choć kluczowymi parametrami technicznymi. Projektujemy i wykonujemy je tak, by umożliwiały pracę na różnych transporterach. Oferujemy zarówno taśmy PVC, jak i taśmy PUR, taśmy modułowe, taśmy okrągłym profilu czy taśmy gumowo-tkaninowe. Ich niezawodność jest potwierdzona atestami obowiązującymi dziś na terenie Unii europejskiej – wyjaśnia przedstawiciel firmy GRAWIT.
Aby oferowane produkty pasowały do konkretnych urządzeń, firma wykonuje je na wymiar. Zapewnia też, że niezależnie od szerokości czy długości, wszystkie cechuje ogromna wytrzymałość na intensywną eksploatację.
Taśmy przenośnikowe – łączenie metodą termiczną vs. łączenie za pomocą kleju
Odpowiednie parametry techniczne to jednak nie wszystko. Aby taśmy przenośnikowe mogły odgrywać swoją rolę, muszą być odpowiednio połączone. Na przykładzie wspomnianego przedsiębiorstwa można przytoczyć i opisać dwie najpopularniejsze metody łącznia taśm przenośnikowych, a mianowicie termiczną technikę łączenia i technikę wykorzystującą specjalne kleje. To, z jakiej metody w danej sytuacji powinno się skorzystać, zależy od warunków pracy czy rodzaju transportowanego produktu. Na ogół stosuje się jednak technikę termiczną.
Pamiętaj jednak, że wszelkie niedociągnięcia w tym zakresie prowadzą do usterek. Elementy transportu przenośnego muszą być trwale połączone, bo tylko wtedy spełniają swoją funkcję. Jeśli wyposażasz swój sklep albo firmę, skorzystaj z oferty sprawdzonego producenta. Specjaliści doradzą Ci optymalne, najlepsze w przypadku Twojego biznesu rozwiązanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana