Komu zaleca się dietę owocowo-warzywną?
Przemyślane diety pozwalają na utrzymanie odpowiedniej wagi oraz smukłej sylwetki w każdym wieku. Jednak dieta pozwala również wspomóc organizm w walce z chorobami oraz licznymi dolegliwościami. Dlatego warto zdecydować się na odpowiednią i racjonalną dietę. Przykładem skutecznej diety jest dieta warzywno – owocowa. Dla kogo będzie to dobry wybór?
Dla kogo dieta owocowo – warzywna będzie odpowiednia?
Dieta warzywno – owocowa ma na celu nie tylko regulację metabolizmu, ale również oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji. Mimo że zawiera głównie zdrowe owoce i warzywa nie powinna być stosowana przez każdego.
O tym, kto powinien unikać diety warzywno – owocowej mówi pracownik z ośrodka rehabilitacyjno – wczasowego Bursztyn: Dieta ta nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Dodatkowo młodzież w okresie dojrzewania oraz osoby cierpiące na poważne choroby nie powinny decydować się na dietę dr Ewy Dąbrowskiej.
Dodatkowo należy pamiętać, że taki rodzaj diety nie jest nastawiony na szybką i efektowną utratę wagi, a ma za zadanie oczyścić organizm ze szkodliwych substancji, poprawiając samopoczucie oraz kondycję włosów, paznokci i skóry. Dlatego po dietę warzywno – owocową powinny sięgać osoby, które są świadome jej działania oraz korzyści.
W jakich schorzeniach dieta warzywno – owocowa będzie pomocna?
Ze względu na bogatą ilość błonnika pokarmowego oraz witamin i minerałów korzystnie wpływających na zdrowie, dieta ta sprawdza się w przypadku niektórych chorób. Dietę powinny stosować osoby cierpiące na miażdżycę, alergie skórne, astmę oskrzelową lub nadciśnienie. Będzie to również dobry wybór dla osób chcących obniżyć cholesterol oraz zadbać o dobry stan zdrowia oczu i nerek. Warto mieć na uwadze, że dieta warzywno – owocowa sprawdza się również w zapobieganiu i leczeniu chorób cywilizacyjnych.
Jakie są podstawowe zasady diety?
Dieta warzywno– owocowa jest skuteczną metodą odtruwania organizmu, dlatego że nie tylko opiera się na warzywach oraz owocach, ale również posiada ściśle określony sposób postępowania. Dieta składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to restrykcyjna dieta w oparciu o między innymi warzywa korzenne, cebulowe, kapustne i dyniowe oraz owoce takie, jak jabłka, jagody, cytryny i grapefruity.
Kolejny etap to wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych do codziennej diety. Tutaj różnorodność warzyw oraz owoców, jakie można spożywać jest znacznie urozmaicona. Włączane są również produkty, takie jak pieczywo razowe lub produkty mleczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana