Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?
Zabiegi z zakresu mezoterapii igłowej przynoszą spektakularne efekty. Oczywiście pod warunkiem, że są wykonywane z wykorzystaniem wysokiej jakości preparatów i przez doświadczonych kosmetologów. W tym tekście postaramy się wyjaśnić, czym dokładnie jest mezoterapia igłowa, w jakim celu się ją stosuje, a także kiedy i jakich rezultatów należy oczekiwać.
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do głębokich warstw skóry właśnie za pośrednictwem igiełek. Skład preparatu (leku lub koktajlu witaminowego) każdorazowo powinien być dopasowany do rodzaju skóry i problemów, jakie ma wyeliminować zabieg. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do mezoterapii – różnią się one między sobą skutecznością i bezpieczeństwem. Dlatego planując zabieg, warto sprawdzić, z jakich preparatów korzysta dany kosmetolog. W klinice medycyny estetycznej SQINIC w Lublinie specjaliści używają wyłącznie produktów najlepszych światowych marek, m.in. Mesoestetic.
Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię?
Lista problemów, z którymi pozwala rozprawić się mezoterapia, jest długa. Dzięki możliwości dopasowania preparatu do potrzeb klienta, zabiegi skutecznie nawilżają przesuszoną skórę, zwiększają elastyczność i wygładzają cerę, redukują blizny, rozjaśniają przebarwienia, a nawet zapobiegają łysieniu i pobudzają wzrost nowych włosów. Trzeba jednak pamiętać, że pojedynczy zabieg nie wystarczy; aby cieszyć się z widocznych i trwałych rezultatów mezoterapii igłowej, trzeba wykonywać je w seriach. Jeśli planujesz terapię nawilżająco-rozświetlającą przed ważnym wydarzeniem, np. przed ślubem, zaplanuj wizyty u kosmetologa odpowiednio wcześniej.
WAŻNE! Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie podrażniona. Przez pewien czas nie powinnaś stosować makijażu, chodzić na saunę ani na siłownię.
Po jakim czasie widoczne są efekty mezoterapii?
Pierwsze efekty zabiegu na twarz będą widoczne już po ustąpieniu obrzęku, czyli następnego dnia – cera będzie wyraźnie nawilżona i bardziej jędrna. Jednak ten efekt może dość szybko ustąpić. Dlaczego? Pełna przebudowa skóry wymaga czasu i powtórzenia zabiegu preparatem co najmniej dwa razy w 2-3 tygodniowych odstępach (ilość zabiegów uzależniona jest od kondycji skóry i celów terapii). Długotrwałych rezultatów możemy spodziewać się po wykonaniu całej serii zabiegów. Raz na kilka miesięcy warto wykonywać zabiegi utrwalające osiągnięte efekty, ale konkretny plan terapii zawsze powinien ustalić specjalista kosmetolog.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana