Jak zbudowane są przyczepy gastronomiczne?
Przyczepy gastronomiczne służą nie tylko do transportowania żywności. Wraz z nastaniem mody na food trucki sporo osób decyduje się na otworzenie w nich restauracji na kółkach. Zaletą takich przyczep jest pełna mobilność — dla miłośników tej odsłony gastronomii organizowane są zloty w całej Polsce. Zapewne i Ty wiesz, jakie jedzenie serwują i jak wyglądają z zewnątrz. A jak są zbudowane? Poznaj szczegóły.
Przyczepy gastronomiczne projektowane są w taki sposób, aby możliwe było przewożenie nimi jedzenia i jego serwowanie. W kwestii świeżości składników nie ma kompromisów, dlatego zarówno miejsca do ich przechowywania, jak również zaplecze do przyrządzania potraw powinny spełniać podstawowe normy BHP.
Budowa przyczepy gastronomicznej
Przyczepy gastronomiczne w ofercie Auto-Port różnią się między sobą zwłaszcza rozmiarem i wytrzymałością. Ich wyposażenie także zależy od tego, jakiej klasy produkt zdecydujesz się kupić. Zazwyczaj jednak, klasyczne budki do handlu ulicznego mają w standardzie:
- wodoodporną, wzmacnianą podłogę pokrytą wykładziną, która jest odporna na naciski i pod ich wpływem nie odkształca się,
- podpory stabilizujące na czas postoju,
- okno sprzedażowe,
- drzwiczki umożliwiające instalację butli gazowej,
- blat roboczy do przygotowywania dań na wynos.
Droższe modele, których ceny oscylują w granicach 50 tysięcy złotych lub więcej, oferują, oprócz wyposażenia podstawowego, również meble i sprzęt AGD ze stali nierdzewnej. Są niemal gotowymi kuchniami, do których możesz wejść i zacząć gotować. Znajdują się w nich elementy takie jak: zlew, frytownice, lodówka, zamrażalka, lada chłodnicza, okap, kuchenka gazowa, piecyk lub mikrofalówka.
Pomysł na własną restaurację
Inwestycja we własną restaurację to ogromny wydatek. Największym wyzwaniem bez wątpienia jest znalezienie odpowiedniego lokalu, zaadaptowanie go dla potrzeb gastronomii, a także wyposażenie kuchni. Przyczepa gastronomiczna to znacznie tańsza i szybsza alternatywa dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tej branży. Zakup nowej przyczepy, która sprawdzi się jako miejsce do serwowania fast foodów, lodów czy napojów, to wydatek powyżej 18 tysięcy złotych. Większe, lepiej wyposażone i bardziej nowoczesne wizualnie obiekty na kółkach mogą kosztować nawet 3 razy tyle. To jednak nadal bardzo często znacznie mniej niż zapłaciłoby się za lokal w centrum dużego miasta.
Jeżeli szukasz przyczepy, która stanie się Twoją restauracją, zwróć uwagę na to, czy jest wyposażona w sprzęt, jakiego potrzebujesz. Do serwowania koktajli nie potrzebujesz frytownicy czy piekarnika, dlatego koszt zakupu może być znacznie niższy. Nikt jednak nie wyobraża sobie robienia burgerów bez kuchenki gazowej i okapu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana