Jak zaprogramować zamek Ttlock za pomocą aplikacji?
Ttlock przeznaczony jest do realizacji funkcji kontroli dostępu. Jest to zamek szyfrowy wraz z dedykowaną aplikacją, służącą do jego obsługi za pomocą smartfona lub breloka zbliżeniowego, a także kodu PIN. Zamki szyfrowe programuje się przy użyciu aplikacji mobilnej Ttlock, komunikującej się z urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób zaprogramować zamek.
Programowanie zamka szyfrowego za pomocą aplikacji mobilnej
Na początku należy pobrać aplikacje i zarejestrować się poprzez e-mail lub numer telefonu, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny, pozwalający na ukończenie procesu. Warto wiedzieć, że jednocześnie można być zalogowanym tylko na jednym koncie.
Przy pierwszym użyciu aplikacji na panelu głównym pojawi się aktywny przycisk, dzięki któremu będzie możliwość dodania nowego zamka. Przy kolejnych logowaniach na stronie startowej wyświetlą się wszystkie informacje na temat dodanych wcześniej urządzeń.
Aby dodać zamek do aplikacji, konieczne jest nawiązanie łączności poprzez Bluetooth – telefon musi znajdować się w odległości nie większej niż 2 metry od urządzenia. Co ważne, zamek musi być w momencie dodawania aktywny. Należy go zaktywizować, dwukrotnie naciskając dowolny przycisk.
Połączenie z internetem jest niezbędne, aby móc zakończyć proces dodawania zamka. Po kliknięciu w przycisk „+” aplikacja wejdzie w tryb wyszukiwania i znajdzie zamek na kod w najbliższym otoczeniu. Dla każdego zamka istnieje możliwość dodania indywidualnej nazwy.
Jakie funkcje dostępne są w aplikacji Ttlock?
Wbrew pozorom obsługa zamka elektronicznego przez aplikację nie jest zbyt skomplikowana. Niemniej jednak mając wątpliwości, najlepiej skorzystać z usług firmy Hotels Media. Specjaliści pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie oraz pomogą w kwestiach związanych z konfiguracją urządzeń. Tym bardziej że z poziomu aplikacji dostępnych jest wiele przydatnych funkcji dla użytkownika.
Każdy zamek szyfrowy otwiera się za pomocą Bluetooth – wystarczy wejść w aplikacje i włączyć kłódkę. Z poziomu smartfona można nadawać klucze elektroniczne dla innych użytkowników aplikacji. Co ważne e-Key może generować wyłącznie administrator systemu. Zamek elektroniczny może być stały, czasowy, jednorazowy oraz cykliczny, co pozwala w pełni zarządzać kontrolą dostępu do obiektu.
W aplikacji mobilnej istnieje możliwość przypisania uprawnień administratora innym użytkownikom i tworzenie kont tak zwanych SUB-Adminów, którzy mogą zarządzać jednym konkretnym zamkiem. Do rejestrów wszystkich urządzeń ma dostęp wyłącznie Admin Główny.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana