Jak zamontować automatykę do bram?
Brama automatyczna wpływa pozytywnie na komfort życia, dlatego jest bardzo chętnie wybierana zarówno na prywatnych posesjach, jak i w obiektach przemysłowych. By jednak mogła ona działać, muszą zostać zainstalowane niezbędne komponenty. Czytając ten artykuł dowiesz się, na co zwrócić uwagę montując bramę automatyczną oraz poznasz kilka największych zalet tego rozwiązania.
Zalety bramy automatycznej
Brama automatyczna może znacznie skrócić czas, który będzie potrzebny na wjazd oraz wyjazd z posesji. Nie musimy bowiem za każdym razem zatrzymywać samochodu i z niego wysiadać, by ręcznie otwierać bramę. Docenimy to zwłaszcza w zimne lub deszczowe dni, kiedy to opuszczanie wnętrza pojazdu staje się wyjątkowo nieprzyjemne. Ponadto, brama automatyczna będzie przydatna na posesjach, znajdujących się przy ruchliwej drodze. W takich miejscach zatrzymywanie pojazdu w celu otwarcia bramy jest dość kłopotliwe, gdyż zwykle blokujemy w ten sposób ruch, co wprawia w irytację innych kierowców. Co więcej, nowoczesne technologie pozwalają sterować bramą z dowolnego miejsca na ziemi. W każdym momencie możemy więc sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy ją wyjeżdżając z domu. Jeśli nie, będziemy mogli zrobić to zdalnie, przez co unikniemy możliwości łatwego wejścia osób nieuprawnionych. Decydując się na bramę automatyczną, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, na przykład Margodoors, co da nam pewność poprawnie przeprowadzonych prac. Tym bardziej, że wizyty specjalisty nie jesteśmy w stanie uniknąć, gdyż podłączenie elektryczne musi być zrealizowane przez osobę z niezbędnymi uprawnieniami.
Elementy bramy automatycznej
Warto wiedzieć, że automatykę można zamontować zarówno do bramy nowej, jak i już posiadanej. Jeśli więc nie zdecydowaliśmy się na system automatyczny wcześniej, zawsze możemy to zrobić bez konieczności wymiany całej konstrukcji. Zakres niezbędnych części automatyki oraz sposób jej instalacji będzie się różnić, w zależności od wybranej bramy. Wynika to bezpośrednio ze sposobu poruszania się konstrukcji, gdyż na przykład brama segmentowa zbudowana jest zupełnie inaczej, niż modele rozwierane. Najważniejszym elementem każdej takiej instalacji jest siłownik, który umożliwi elektryczną pracę skrzydła. Dobiera się go na podstawie wagi i rozmiaru bramy, a także jej rodzaju i umiejscowienia. Warto wybrać urządzenie o nieco większej mocy niż niezbędna, ponieważ pozwoli to bez problemów otwierać bramę chociażby podczas silnego wiatru oraz wydłużyć czas przydatności silnika. Kolejne elementy to antena odbierająca sygnał z pilota, a także pobliska puszka elektryczna, która umożliwi zasilenie instalacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana