Jak wyrównać podłogę pod panele?
Podczas remontu mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na podłogę, która powinna mieć gładką powierzchnię bez zniszczeń i nierówności. W przeciwnym razie po wyłożeniu paneli podłoga może zacząć pękać, czy też skrzypieć. Rozwiązaniem może okazać się wyłożenie wylewki, która doskonale wyrównuje podłoże. Poniżej sprawdzamy, jakie rodzaje wylewek sprawdzą się jako podkład pod panele i jakie są etapy jej wykładania.
Wyrównywanie podłogi przy użyciu wylewki anhydrytowej
Każda podłoga przed wykończeniem musi zostać starannie wyrównana przy użyciu specjalnego podkładu. Jednym z materiałów, który może równomiernie wypełnić całe podłoże, jest wylewka anhydrytowa. Jest to mieszanka zapraw cementowych, betonowych i anhydrytowych, które po wyłożeniu dają idealnie równą i gładką powierzchnię.
Co więcej, wylewka anhydrytowa ma płynną konsystencję, dzięki czemu można ją wykładać nawet na dużych powierzchniach. Dużą zaletą wylewki anhydrytowej jest szybki czas schnięcia i wysoka wytrzymałość na uszkodzenia. Ponadto jest ona odporna na duże obciążenia i uszkodzenia mechaniczne.
Wylewka anhydrytowa doskonale sprawdzi się do wyrównywania podłogi pod panele, czy też płytki podłogowe. Warto dodać, że charakteryzuje się ona również dobrymi parametrami przewodzenia ciepła, dzięki czemu można ją też stosować w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Jedną z firm, która zajmuje się wykonywaniem wylewek wyrównujących podłożę, jest firma remontowo-budowlana Mirosława Kuca.
Czy wylewka samopoziomująca może skutecznie wyrównać podłogę?
Wśród materiałów, które doskonale wyrównują podłoże, można też wyróżnić wylewki samopoziomujące. Najczęściej wykorzystuje się je do wygładzania uszkodzonych i nierównych powierzchni, a także, jako samodzielny podkład podłogowy. Cienkowarstwowa wylewka samopoziomująca jest skutecznym rozwiązaniem na szybkie przygotowanie podłogi pod płytki, panele drewniane, czy też drewniane deski podłogowe.
Wylewka samopoziomująca składa się z kruszyw, spoin i włókien, które po wyłożeniu spajają się z podłożem i wygładzają powierzchnię. Proces wykładania wylewki samopoziomującej składa się z kilku ważnych etapów. Na początku należy wybrać odpowiednią konsystencję wylewki w zależności od miejsca, w którym będzie wyłożona.
Następnie należy przygotować podłoże i usunąć poprzednie materiały podłogowe. Kolejnym korkiem jest przygotowywanie wylewki i jej wykładanie. Ważne jest, aby każdy rodzaj wylewki wykładać z najwyższą precyzją, co pozwoli uzyskać idealnie gładką powierzchnię pod panele.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana