Jak wygląda montaż sufitu podwieszanego?
Sufit podwieszany to często wykorzystywany element wykończenia wnętrza domu. Jest to rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne. Można pod nim ukryć instalacje i niedoskonałości, które powstały w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki temu można też nadać wnętrzu oryginalny charakter. Montaż sufitu podwieszanego wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i precyzji podczas pracy. Jakie są etapy wykonania takiego sufitu?
Przygotowania do wykonania sufitu podwieszanego
Zanim przystąpi się do montażu sufitu podwieszanego lub nawet zakupu materiałów, należy stworzyć projekt i wykonać odpowiednie pomiary. Decyzję o wykonaniu takiej instalacji, powinno się dokładnie przemyśleć. Nie zaleca się montaż sufitów podwieszanych w pomieszczeniach niższych, niż 2,8 metrów. Po wszystkich wstępnych pomiarach, należy przejść do zakupu, a następnie formowanie płyt kartonowo-gipsowych. W warunkach domowych można to zrobić metodą na sucho lub na mokro. Następnie, należy wyznaczyć linię przebiegu sufitu. Powinny też zostać wyznaczone miejsca montażu profili głównych, nośnych i wieszaków.
Co jest potrzebne do montażu sufitu podwieszanego?
Decydując się na montaż sufitu podwieszanego, warto przygotować sobie listę zakupów, która nie jest krótka. Nie powinno się pomijać żadnego z niżej wymienionych przedmiotów, ponieważ może to skutkować problemami przy pracy, a to wpłynie na ostateczny efekt. Co należy się kupić przed montażem sufitu podwieszanego? Na liście zakupów, powinny się znaleźć: płyty karton-gips, profile, wieszaki, łączniki poprzeczne, kołki rozporowe, wkręty sufitowe, masa szpachlowa, szpachelka, preparat do gruntowania, siatka spoinowa i zbrojąca, taśma uszczelniająca, niwelator laserowy oraz ołówek.
Jak przebiega montaż sufitu podwieszanego?
Prace montażowe rozpoczyna się od zamontowanie profili głównych. Uprzednio do stropu, należy przymocować kołki i wieszaki, na których będzie podwieszona konstrukcja sufitu. Ta czynność musi być wykonana bardzo starannie, dlatego warto powierzyć montaż sufitu podwieszanego fachowcom, np. z Nida-Pol. Następnym krokiem jest zamocowanie wypoziomowanych profili nośnych. Potem przechodzi się do układania uprzednio przygotowanych płyt kartonowo-gipsowych. Montaż kończy się przez szpachlowanie spoin. Po tej czynności można przejść do malowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana