Jak w praktyce wygląda zabieg wypełniania ust?
Wypełnianie ust cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala ono na poradzenie sobie z wieloma kompleksami, umożliwiając delikatną zmianę kształtu warg. Taka modyfikacja wpływa więc na samopoczucie oraz wygląd. Niektórzy zastanawiają się, na czym dokładnie polega cały zabieg. Jak przebiega prawidłowo przeprowadzone wypełnianie ust kwasem hialuronowym? Czy jest ono w pełni bezpieczne?
Jak wygląda wypełnianie ust?
Wypełnianie ust musi być przeprowadzone w sterylnych warunkach. Znaczenie mają także umiejętności osoby, która zajmuje się podaniem preparatu. Na samym początku ma miejsce konsultacja. Pozwala ona na ustalenie, jakiego efektu spodziewa się pacjent. W tym czasie można również poznać ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do podania preparatu w okolicę czerwieni wargowej.
Na samym początku nanoszone jest specjalne znieczulenie miejscowe w kremie, które pozwala na zmniejszenie bólu związanego z zabiegiem. Samo wstrzykiwanie preparatu trwa natomiast około 15-30 minut. Ilość podawanego środka różni się w zależności od oczekiwanego efektu. Po zabiegu specjalista powinien poinformować pacjenta o zaleceniach. Znaczenie ma bowiem pielęgnowanie ust przez kolejne godziny i dni, by nie doszło do niepokojących zjawisk.
Czy wypełnianie ust jest bezpieczne?
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne ze względu na fakt, że substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, dlatego tak ważne okazuje się przeprowadzenie wywiadu przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności. Wypełnianiem powinien zająć się również specjalista o odpowiednich kwalifikacjach. Z tego powodu poleca się wybieranie sprawdzonych placówek, takich jak Gabinet Kolber w Andrychowie i Jaroszewicach. Wszystkie czynności muszą być bowiem realizowane w sterylnych warunkach, z zachowaniem norm bezpieczeństwa
Niekiedy po wykonaniu zabiegu pojawiają się drobne siniaki czy odczyny zapalne. Niektóre ze skutków ubocznych znikają samoistnie i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia pacjenta. Inne mogą natomiast zaniepokoić lekarza, dlatego konieczne jest informowanie go o jakichkolwiek zmianach na bieżąco. Dzięki temu można zachować bezpieczeństwo zabiegu i uzyskać oczekiwany efekt, bez asymetrii. Warto natomiast pamiętać, że rezultat wypełniania ust znika po kilku miesiącach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana