Jak przygotować się odpowiednio do epliacji?
Epilacja laserowa to nic innego jak depilacja za pomocą nowoczesnego lasera. Nieustanny rozwój urządzeń kosmetologicznych sprawia, że tego typu zabiegi są już dzisiaj bardzo szybkie, bezbolesne i co najważniejsze – skuteczne. Dlatego też coraz więcej pań (ale także i panów!) decyduje się na tego typu usuwanie owłosienia. Czy do takiego zabiegu należy się jakoś przygotować? Co trzeba wiedzieć?
Co wpływa na skuteczność zabiegów epilacji?
Zabieg usuwania niechcianych włosków będzie skuteczny, jeśli będziemy pamiętać o dwóch kwestiach. Pierwsza to regularność. Zabiegi z użyciem urządzeń takich jak laser wymagają systematyczności. To oznacza, że muszą być wykonywane w serii. Wynika to ze specyfiki budowy i cyklu wzrostu włosa. Druga rzecz to odpowiednie przygotowanie. Nie jest ono zbyt skomplikowane, ale jednak wiele osób o tym zapomina. A to niestety prowadzi do tego, że na efekty zabiegu trzeba poczekać dłużej albo są one nie w pełni satysfakcjonujące klienta. I nie ma w tym winy kosmetologa wykonującego zabieg, ani sprzętu. Nowoczesne urządzenia do epilacji są niezwykle skuteczne, jednak po "naszej stronie" też są pewne zadania do wykonania. Depilacja laserowa to współcześnie najlepszy sposób na pozbycie się niechcianych włosków i uzyskanie wymarzonego komfortu na co dzień. Powinniśmy jednak się odpowiednio przygotować, zarówno chwilę przed zabiegiem, jak i około miesiąca przed rozpoczęciem terapii laserowej.
Przygotowanie do epilacji laserowej
Przygotowanie do epilacji jest dwuetapowe. Pierwszy z etapów to rezygnacja przed rozpoczęciem zabiegów z niektórych preparatów i czynności. Kosmetolodzy z kliniki Eco Clinic Agnieszka Sokołowska wymieniają tu przede wszystkim rezygnację z przyjmowania retinoidów (zarówno w formie doustnej, jak i maści), preparatów fototoksycznych, opalania czy picia ziół, takich jak nagietek i dziurawiec. Na około miesiąc przed zabiegiem powinniśmy zrezygnować także z depilacji woskiem i depilatorem – dopuszczalna jest maszynka. Laser będzie skuteczny tylko wówczas, gdy będzie mógł podziałać na cebulkę włosa. Z kolei drugi etap to przegotowanie przed samym zabiegiem. Na ok. dzień lub 2 dni przed (w zależności od tempa wzrostu naszych włosków) należy je ogolić maszynką. Nie powinniśmy spożywać alkoholu i stosować kosmetyków takich jak balsamy, dezodoranty, kremy czy perfumy. Ciało do zabiegu powinno być umyte i odłuszczone.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana