Jak przebiega montaż szamba?
Szambo jako bezodpływowy zbiornik umożliwia gromadzenie się nieczystości ciekłych. To doskonałe rozwiązanie w przypadku obiektów położonych w takim miejscu, gdzie nie znajduje się sieć kanalizacyjna. Decydując się na montaż szamba na swojej posesji, właściciel nieruchomości równocześnie zobowiązuje się do utrzymania czystości i porządku. Na czym dokładnie polega montaż szamba?
Montaż szamba – z jakich etapów się składa?
Wszystkie prace zaczynają się od ustalenia szczegółów oraz poznania charakterystyki danej działki wraz z samym obiektem. Dokładny przebieg działań jest uzależniony np. od nachylenia terenu, rodzaju gleby czy miejsca, gdzie ma znaleźć się instalacja. W przypadku najpopularniejszych w ostatnich latach szambach betonowych wykonuje się odpowiednio długi, szeroki i głęboki wykop pod zbiornik – musi być większy o 50 cm od tradycyjnych szamb. Na spód wykopu układa się podsypkę piaskową 10 cm, aby wyrównać podłoże. Następnie zbiornik jest osadzany w wykopie za pomocą specjalnych samochodów z żurawiem. Po osadzeniu szambo jest podłączane za pomocą rury kanalizacyjnej. Zanim cała konstrukcja zostaje zakopana, poddawana jest także testom szczelności. Po tych wszystkich krokach i zakopaniu wykopu montaż szamba betonowego dobiega końca.
Montaż szamba – komu zlecić?
Każde zlecenie ma inną specyfikę, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o najmniejsze detale związane z planowaniem inwestycji. Dopiero gdy wszystkie kwestie zostaną ustalone a metody montażu dobrane, można przejść do prac w terenie. Warto wybierać renomowanych wykonawców szamb, którzy dysponują sprawnymi i nowoczesnymi maszynami. Wykonawca szamb betonowych Gwint dzięki profesjonalnemu podejściu, może zająć się realizacją całego zlecenia od początku, aż do końca. Doradza także odnośnie doboru najlepszego rozwiązania w konkretnym przypadku.
Montaż szamba betonowego – jakie ma zalety?
Szamba betonowe wyróżniają się przede wszystkim atrakcyjną ceną – montaż i zakup nie generują wysokich kosztów. Dodatkowo, szambo plastikowe o takiej samej pojemności potrafi być znacznie droższe. Wersja wykonana z betonu to także zwiększona wytrzymałość i szczelność, co w efekcie zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do środowiska zewnętrznego. Producenci stosują wytrzymałe klasy betonu i dbają o dodatkowe wzmocnienia, dlatego zapewniają bezpieczne, bezawaryjne użytkowanie. Wysokiej jakości szambo betonowe to też odporność na niesprzyjające warunki – zmiany temperatury, wilgotność czy uszkodzenia mechaniczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana