Jak feng shui może Ci pomóc w czasie home office?
Odkąd wirus COVID-19 pojawił się na świecie, coraz więcej pracodawców decyduje się na skierowanie zespołu do pracy w systemie home office, w trybie zdalnym. W związku z wprowadzeniem zmian pracownicy musieli zadbać o ergonomiczne i komfortowe miejsce pracy. Stworzenie przestrzeni wykonywania obowiązków w domu nie jest trudne, aczkolwiek wymaga właściwej organizacji. Czy feng shui może pomóc w wykonywaniu obowiązków? Sprawdź!
Domowe biuro – o czym pamiętać?
Domowe biuro wymaga zgromadzenia kilku akcesoriów, sprzętów i gadżetów. Wystarczy kilka trików, by w kilka chwil stworzyć wnętrze idealne do efektywnego wykonywania obowiązków zawodowych.
– Miejsce do pracy powinno być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też wygodne i ergonomiczne – wyjaśnia ekspert z Remigiusz Senska Feng Shui.
Praca zdalna wymaga sporej samodyscypliny. Mimo wszystko, to rozwiązanie jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Niestety, ogromnym minusem może być trudność oddzielenia życia prywatnego od zawodowego. Pomocne w stawieniu czoła tym wyzwaniom może być właściwe zaaranżowanie przestrzeni domowego biura. Czym kierować się w jego urządzaniu?
Jak ustawić meble?
Najważniejszym elementem domowego biura jest biurko. Wybierając miejsce, w którym zostanie ono ustawione, warto wybrać wnętrze z dala od pomieszczeń, w których przebywają domownicy. Dobrym rozwiązaniem jest również odgrodzenie mebla i przestrzeni do pracy od pozostałej. W tym celu świetnie sprawdzi się zasłona, ścianka działowa, ale też niewielki regał.
Planując miejsce do umieszczenia biurka zgodnie z feng shui, należy wybrać obszar, który miał dobrą przeszłość. Powinien to być punkt, w którym dobrze się działo, tj. nie zdarzyło się nic przykrego, nie było włamań, pożarów czy innych trudnych wydarzeń. Ważne jest także odpowiednie ustawienie biurka – nie powinno się ono znajdować w tzw. przestrzałach, tj. na linii okno – drzwi, gdyż rozwiązanie to nie sprzyja koncentracji. Idealnie, jeśli będzie ono ustawione w sposób umożliwiający pracownikowi wsparcie o ścianę i widzenie przed sobą całego pomieszczenia, włącznie z drzwiami. Chińczycy uznają, że siedzenie tyłem do drzwi znacznie osłabia poczucie bezpieczeństwa. Chcąc zyskać wsparcie w prawidłowym urządzeniu wnętrza, warto skorzystać z konsultacji on-line profesjonalistów specjalizujących się w urządzaniu wnętrz zgodnie z feng shui.
W tak zorganizowanej przestrzeni powinna dominować prostota – wszelkie udziwnienia są niekorzystne. Dużo lepsze jest zorganizowanie gabinetu w pomieszczeniach o regularnych kształtach niż nieregularnych.
Podstawą organizowania biura zgodnie z nurtem feng shui jest harmonia – to ona stanowi najwyższą wartość i uznaje, że w tylko tak zorganizowanej przestrzeni jest możliwe efektywna praca.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana