Jak działa peeling enzymatyczny?
Peeling to jeden z głównych zabiegów wykonywanych podczas codziennej pielęgnacji skóry. Ma on na celu między innymi złuszczenie naskórka i pobudzenie go do odnowy. Tego typu czynność poprawia także kondycję skóry i wyrównuje jej koloryt. Lepiej ukrwiona cera jest zdecydowanie bardziej elastyczna, to natomiast przekłada się na jej młody wygląd. Specjalnym typem jest peeling enzymatyczny. Zastanawiasz się, jak działa? Podpowiadamy.
Czym dokładnie jest peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny to nieco inny zabieg niż znany większości osób peeling w formie ziarnistej. Przede wszystkim nakładania na twarz substancja ma zupełnie inną strukturę, która jest jednolita. Wyróżnia go także:
- sposób nakładania,
- uzyskiwane efekty.
Użycie peelingu enzymatycznego sprawia, że kosmetyk działa na górną powierzchnię skóry. Sam proces usuwania martwego naskórka jest możliwy dzięki wykorzystaniu enzymów – te pochodzą z roślin, ziół i owoców. Naturalne składniki sprawiają, że preparat jest niezwykle łagodny. W jego przypadku nie ma mowy o mechanicznym uszkodzeniu skóry. Jak podkreślają specjaliści z takich firm, jak Mizon Polska – peeling enzymatyczny przede wszystkim pozbawiony jest drobin, a stosowanie go nie wymaga pocierania nimi o skórę. Brak tego elementu sprawia, że jest ona bezpieczna. Działanie kosmetyku oparte jest natomiast przede wszystkim enzymach, które po kontakcie z martwym naskórkiem sprawiają, że się rozpuszcza.
Kto powinien stosować peelingu enzymatycznego i jakie są jego zalety?
Ze względu na delikatny sposób działania peeling enzymatyczny zaleca się głównie tym osobom, które mają cerę naczyniową oraz bardzo wrażliwą. Enzymy nie działają rozgrzewająco na skórę. Plusem jest więc fakt, że preparat nie nasila zaczerwienień, a dodatkowo może wręcz działać przeciwzapalnie. Stosowanie peelingu enzymatycznego bardzo często wpływa na wyrównanie naturalnego kolorytu skóry oraz przywraca blask zmatowionej cerze. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy z uwagi na brak dostatecznych ilości słońca skóra wygląda niezdrowo.
Enzymy zawarte w peelingu pobudzają komórki do regeneracji. Efektem tego jest znaczna poprawa elastyczności skóry, która widoczna jest już po pierwszym zastosowaniu. Dodatkowo stosowanie kosmetyku pozwala na stymulowanie produkcji ceramidów. Te natomiast odpowiadają za nawilżenie oraz nawodnienie skóry. Prawidłowo dobrany preparat to same korzyści – warto więc spróbować takiego zabiegu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana