Jak dobrać wagę do ładowarki kołowej?
Wagi do ładowarek kołowych to elementy, które umożliwiają bardzo szybki załadunek konkretnej ilości materiałów. Łączy się to także z dużą oszczędnością czasu i łatwością obsługi. Zastosowanie wag do ładowarek pozwala prowadzić nieprzerwaną pracę maszyny przy równoczesnym określaniu masy ładowanych materiałów. To bardzo funkcjonalny element, który pozwala, aby przebieg ładunku był sprawny i nie wymagał dodatkowego ważenia. Czym charakteryzuje się dobra waga do ładowarki kołowej?
Waga do ładowarki kołowej - charakterystyka
Przed zakupem modelu wagi do ładowarki kołowej, warto sprawdzić stan samej maszyny. Bardzo ważne jest skontrolowanie kondycji wszystkich elementów odpowiadających za podnoszenie łyżki, w szczególności sprawdzenie luzów na sworzniach, szczelności układu hydraulicznego i sprawności pozostałych elementów, takich jak pompa i rozdzielacz. Jeżeli ładowarka ma dobry stan, można przystąpić do poszukiwania wagi do ładowarki kołowej. Urządzenie zamontowane na niesprawnej maszynie może pokazywać błędne wyniki. Właśnie dlatego w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek warto zainwestować w remont ładowarki. Ważne jest także odpowiednie skalibrowanie wagi po remoncie.
Wagi do ładowarek dostępne są w kilku wariantach. Dobrym wyborem będzie urządzenie dynamiczne, które pozwala przeprowadzić ważenie podczas podnoszenia ładunku do góry bez potrzeby zatrzymywania łyżki na wysokości zamontowanych czujników. Przechodząc przez pole magnetyczne czujnika, łyżka generuje impuls i w konkretnym momencie automatycznie wykonywany jest pomiar masy unoszonego ładunku. Operator widzi wówczas jaka wielkość ładunku znajduje się w łyżce. Ważnym elementem jest także możliwość wprowadzenia ważonej wartości do pamięci urządzenia. Dzięki temu po wykonaniu kolejnego ważenia i zatwierdzenia go wynik może zostać automatycznie zsumowany, tak aby operator miał kontrolę nad ilością załadowanego materiału.
Zalety wag do ładowarki kołowej
Wagi do ładowarki kołowej są łatwym w obsłudze urządzeniem, które pozwala od razu na załadunek odpowiedniej ilości materiału. Wśród funkcji dobrej wagi można wyróżnić m.in. różne tryby ważenia – statyczne i dynamiczne, odporność na wodę i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne. Z tego względu wagi tego rodzaju mogą być także stosowane w ładowarkach bez kabin. Charakteryzują się jednym kanałem pomiaru obciążenia z sumą zważonego ładunku, czy też możliwością dodania do wagi ciężaru zbiorczego. Tego typu urządzenia umożliwiają także ważenia podczas podnoszenia, zwiększone bezpieczeństwo na placu załadunkowym i prawidłowe ładowanie produktów.
Jak mówi ekspert z RETRANS, oferującej sprzedaż wag do ładowarek kołowych:
Wybierając wagę do ładowarki kołowej, warto także zwracać uwagę na pamięć ogólną. Umożliwia ona sumowanie ważeń ze wszystkich załadunków np. z okresu dnia, tygodnia lub określonej partii materiału. Takie urządzenia po zakończeniu ważenia mogą wydrukować dane ważenia przy wykorzystaniu drukarki termicznej. Dzięki temu ma się pełną kontrolę nad ilością ładowanego materiału dla poszczególnych odbiorców. Monitorowanie ilości wydawanego towaru umożliwia oszczędność czasu potrzebnego na załadunek i ważenie towaru, nie ponosząc strat z powodu przeładowania samochodów i wydania większej ilości towaru niż został zakupiony.
Wagi do ładowarek kołowych to elementy, które mogą znacznie usprawnić pracę podczas ważenia i wydruk wyników. Aby jednak mieć gwarancję, że proces ten przebiegnie sprawnie, warto wybierać jedynie renomowane firmy, które oferują sprzedaż urządzeń najlepszej jakości. Doświadczony personel to także duże ułatwienie podczas zakupu i wyboru najlepszego modelu wagi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana